Підглянули за патогеном. З’явилося унікальне відео, як віруси шукають уразливі місця у клітині

17 листопада 2022, 14:20
Вірусна частинка (фіолетова), що переміщається серед клітин кишечника людини (зелена) (Фото:Duke University)

Вірусна частинка (фіолетова), що переміщається серед клітин кишечника людини (зелена) (Фото:Duke University)

Вперше вчені змогли зробити 3D запис моменту, коли вірус захоплює клітину, що відкриває для нас глибше розуміння того, як інфекції проникають в організм.

3D-фільм про біологію вірусу триває дві з половиною хвилини і показує генетично стерильний вірус, у багато тисяч разів менший, ніж піщинка, що подорожує стінкою клітин кишківника людини в пошуках точки входу.

Відео дня

Це дає нову можливість для боротьби з вірусами, адже розуміння того, як вони захоплюють наші клітини, має вирішальне значення для розробки більш ефективних способів захисту від них.

Досі вчені не могли зафіксувати на відео цей процес через мікроскопічний розмір цих частинок, тому що віруси набагато менші за клітини, якими вони переміщаються.

«Це схоже на спробу сфотографувати людину, яка стоїть перед хмарочосом. Ви не можете сфотографувати весь хмарочос і побачити людину перед нею на одному знімку», — пояснює хімік Кортні Джонсон з Університету Дюка у Північній Кароліні.

Більш того, вірусні частинки переміщуються набагато швидше поза клітиною, ніж усередині неї, що ще більше ускладнює розробку процесу візуалізації, точно налаштованого для роботи з цими різними розмірами та швидкостями.

Коли вірусна частинка підсвічується спеціальною флуоресцентною міткою, її положення можна відзначати 1000 разів на секунду, що дає дослідникам безпрецедентно докладні відомості про її переміщення у ключовий період зараження.

На відео Університету Дюка (Північна Кароліна, США) нижче звивистий шлях вірусу можна побачити у вигляді хвилястої фіолетової лінії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Олена Басараб
Показати ще новини
Радіо NV
X