Допоможе людям. Японський вчений отримав яйцеклітину від двох мишей-самців

10 березня, 11:21
Японський дослідник перетворив клітину миші-самця на яйцеклітину (Фото:Gorodenkoff/Depositphotos)

Японський дослідник перетворив клітину миші-самця на яйцеклітину (Фото:Gorodenkoff/Depositphotos)

Професор Кацухіко Хаяші з Університету Осаки представив світу свою роботу, в якій перетворив чоловічі XY хромосоми на жіночі XX.

Хаяші давно працює над створенням методів лікування безпліддя. Його останнє дослідження було представлене на саміті з редагування генів людини в Інституті Крику в Лондоні.

Відео дня

Вчений взяв клітину шкіри самця миші і перетворив її на стовбурову клітину, яку згодом можна перетворити на інші типи клітин.

Початкова клітина була чоловічою і тому мала XY-хромосому. Команда професора Кацухіко видалила Y-хромосому, дублювала X-хромосому, а потім «склеїла» два X разом. Це дозволило «запрограмувати» стовбурову клітину для перетворення на яйцеклітину.

Цю технологію в майбутньому можна використовувати для допомоги безплідним парам, у яких жінки не можуть продукувати власні яйцеклітини. Також вона може допомогти одностатевим сім'ям.

Але до того моменту ще далеко.

Професор Хаяші заявив на зустрічі, що його робота перебуває на дуже ранній стадії. За словами вченого, яйцеклітини мали низьку якість, і зараз цю техніку не можна безпечно використовувати на людях.

У той же час, він сказав BBC News, що ці проблеми цілком можна буде подолати через десять років, і він хотів би, щоб цю технологію застосовували для лікування безпліддя як для чоловіків, так і для жінок, якщо доведуть, що це безпечно.

«Якщо люди цього хочуть і якщо суспільство сприйме таку технологію, то я за неї», — сказав він.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X