Тіла померлих від коронавірусу можуть передавати інфекцію ще кілька тижнів — дослідження

19 грудня 2022, 14:00
Вірус залишається небезпечним навіть після смерті людини (Фото:lightsource/Depositphotos)

Вірус залишається небезпечним навіть після смерті людини (Фото:lightsource/Depositphotos)

Японські вчені довели, що інфекційний вірус, що був у великих кількостях у трупах жертв COVID, здатний виділятися в довкілля протягом 230 днів після смерті.

З самого початку пандемії працівникам моргу рекомендували обережно поводитися з тілами померлих від COVID і носити при цьому засоби захисту. Для тих, хто просто відвідує похорон, найбільший ризик зараження COVID був пов'язаний з іншими відвідувачами, які можуть мати вірус, а не труп.

Відео дня

Однак нове дослідження, проведене японськими вченими, змушує замислитись над тим, що ми знаємо про вірус. Вони досліджували тіла 44 нещеплених людей, які померли від ковидної хвороби, і виявили, що вірус був присутній у середньому у 84 різних ділянках тіла, включаючи мозок, плазму, серце, лімфатичні вузли, надниркові залози та очі. У більшості трупів вірус можна було виявити протягом 13 днів після смерті.

При цьому в одному випадку пацієнт, який помер від COVID через 230 днів після появи симптомів, все ще виділяв інфекцію.

Вчені відзначають, що незважаючи на широке поширення РНК SARS-CoV-2 по всьому організму, вони спостерігали мало ознак запалення або прямої вірусної цитопатології поза дихальними шляхами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X