Смачна смерть. Американські лікарі з’ясували, які продукти викликають рак прямої та товстої кишки

5 липня, 11:21
Колоректальний рак часто викликається неправильним харчуванням (Фото:ryanking999/Depositphotos)

Колоректальний рак часто викликається неправильним харчуванням (Фото:ryanking999/Depositphotos)

Учені з Массачусетса знайшли прямий зв’язок між мікрофлорою кишечника та раком, а також з’ясували, який раціон найчастіше призводить до розвитку злоякісних пухлин.

30-річне дослідження, в якому взяли участь 133 тис осіб, дозволило виявити зв’язок бактерій у кишечнику та раку.

Піддослідні надали дані про сімейний анамнез, спосіб життя та харчування. У процесі дослідження 3200 із них отримали діагноз колоректальний рак.

Відео дня

Дослідники з Brigham and Women’s Hospital у Бостоні, штат Массачусетс, помітили, що пухлини прямої та товстої кишки корелюють з дієтами, багатими на червоне та оброблене м’ясо, а також т.зв. порожні калорії. Під останніми розуміють страви із великим вмістому цукру та жирів за відсутності поживної цінності.

Раніше вважалося, що до утворення пухлин наводить хронічний запальний процес, викликаний у тому числі неправильним харчуванням. Але у новому дослідженні фахівці проаналізували мікробіом кишечника, виявивши активність бактерій pks + E. coli, які виробляють речовину під назвою колібактин.

Учені з Массачусетсу припустили, що саме колібактин призводить до пухлин.

У майбутньому вони хочуть заглибитись у вивчення процесу виникнення пухлин і дізнатися більше про продукти, що викликають рак.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X