Любите круасани та мюслі? Вчені знайшли зв’язок між вживанням деяких продуктів та хворобою Альцгеймера

19 липня, 16:07
Продукти, приготовані за промисловими технологіями, небезпечні для здоров’я мозку (Фото:unsplash)

Продукти, приготовані за промисловими технологіями, небезпечні для здоров’я мозку (Фото:unsplash)

Перероблені продукти, серед яких консервація, випічка, сухі сніданки, ковбасні вироби та багато звичних більшості з нас речей, можуть збільшувати ризик когнітивних порушень у старості.

Австралійські дослідники провели опитування серед 2700 осіб віком від 60 років. Вчені аналізували харчові звички учасників протягом трьох років і дійшли висновку, що продукти, що зазнали складної обробки, несуть ризик розвитку деменції.

Відео дня

Згідно з висновками експертів, найбільшу шкоду когнітивним функціям завдавали страви, приготовлені за промисловими технологіями. До переліку небезпечних увійшли: хлібобулочні та макаронні вироби, солодощі, фастфуд, ковбаси та сосиски, сухі сніданки на кшталт мюслі та кранчів. Також до шкідливих для здоров'я мозку продуктів увійшла консервація.

Негативний вплив перероблених продуктів обумовлений, вірогідно, підвищеним вмістом цукру, солі, емульгаторів, стабілізаторів та барвників.

Говорячи про своє дослідження, австралійські вчені наголошують на необхідності перегляду харчових звичок у бік вживання здорових продуктів із мінімальною обробкою, а також страв, приготованих удома.

В якості альтернативи булкам і ковбасам вони рекомендують середземноморську дієту, яка відмінно впливає на кровоносні судини, у тому числі ті,, що забезпечують життєдіяльність головного мозку. НВ Здоров'я писав і про інші переваги цього стилю харчування. Він знижує ризик вікових захворювань та депресії, допомагає схуднути, різноманітний та нескладний для дотримання звичайною людиною.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X