Вчені з’ясували, яка музика розслабляє нас найбільше. Ні, це не Моцарт і не Поплавський

16 лютого 2021, 14:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Турецька клініка Vera Clinic провела дослідження з метою з’ясувати найбільш розслаблюючі жанри музики. Результати точно можуть здивувати.

У дослідженні, про яке написав Mixmag, взяли участь 1540 людей віком від 18 до 65 років. Вони слухали плейлисти на Spotify, що складаються з музики різних жанрів, а лікарі заміряли їхній кров’яний тиск і пульс.

Відео дня

Якщо ви хочете відволіктися і розслабитися, вам точно не потрібно включати техно — як виявилося, це найменш підходящий жанр музики для релаксу. Також аутсайдерами виявилися дабстеп і класичний чіллаут — під час прослуховування такої музики у людей підвищується кров’яний тиск.

Зате найкращою музикою, щоб відволіктися від роботи і трохи відпочити виявилися поп-музика 80-х і нульових, а також хеві-метал 70-х.

«З медичної точки зору в цьому є сенс. Поп-хіти 80-х можуть викликати ностальгію, а їхні ритми — викид ендорфінів і серотоніну в мозок, посилюючи відчуття щастя і спокою. Що стосується хеві-метала, то люта музика може допомогти слухачам розібратися в своїх почуттях, і, як наслідок, привести до більшого відчуття благополуччя», — пояснив доктор Омер Авланміш, якого попросили прокоментувати результати.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X