Медики з’ясували, як призупинити старіння організму. Вся річ у жирових відкладеннях
Вчені зі Швейцарії виявили, що певні імунні клітини у жирових відкладеннях відповідають за процес старіння. Пересадка цих клітин може допомогти призупинити старіння.
Багато хвороб, які призводять до смерті людини, пов’язані саме з процесами старіння організму.
Люди старшого віку менш стійкі до інфекційних захворювань, що робить навіть незначну застуду небезпечною для здоров’я.
Зниження функцій імунітету погіршує і перебіг хронічних хвороб, не кажучи вже про додаткові навантаження на організм у вигляді шкідливих звичок, зайвої ваги
Саме тому вчені постійно шукають так званий «еліксир молодості», — універсальну терапію, яка дозволила б зупинити процеси старіння.
Про прорив у цій сфері нещодавно заявили представники швейцарського Університету Берн, які виявили нові причини старіння і методи впливу на них.
Згідно з результатами дослідження, яке швейцарські біологи опублікували днями, певні імунні клітини у жирових відкладення черевної порожнини людини відповідають за регулювання процесів запалення і старіння організму.
Йдеться про так звані еозинофіли — певні види імунних клітин, які вчені виявили у кровоносній системі і черевному жирі людей та мишей.
Вчені з’ясували, що зі збільшенням віку людини кількість еозинофілів у черевному жирі знижується, що спонукає запальні процеси. Ці імунні клітини також забезпечують захист від різних інфекцій і алергенів, тому їх баланс у організмі дуже важливий для міцного імунітету.
Автори дослідження заявляють, що призупинити процеси старіння у організмі можна за допомогою пересадки еозинофілів з молодого організму старому.
«У різних експериментальних підходах ми змогли показати, що передача еозинофілів від молодих мишей літнім вирішила проблему не лише локального, а й системного запалення слабкого ступеню. У цих експериментах ми спостерігали, що пересаджені еозинофіли вибірково повертались у жирову тканину», — пишуть біологи зі Швейцарії.
Вчені підтвердили, що піддослідні тварини, яким пересадили клітини, демонстрували кращі фізичні показники у випробуваннях на витривалість.
Крім того, пересадка позитивно вплинула і на імунну систему, — старі миші стали краще реагувати на вакцинацію.
«Наші результати показують, що біологічні процеси старіння і пов’язані з ними функціональні порушення є більш пластичними, ніж передбачалося раніше», — роблять висновок дослідники.
За їх словами, результати цієї роботи допоможуть у розробці терапії для забезпечення здорового старіння людей.
Як уже писав НВ, кілька років тому представники факультету генетики Гарвардської медичної школи у Бостоні з’ясували, що у клітинах молодих мишей міститься набагато більше компонента нікотинамінаденіндінуклеотид (NAD+), ніж у організмі старих мишей.
Тоді вчені заявили, що NAD+ грає найважливішу роль у окислювально-відновних реакціях, які відбуваються у організмі.
Дослідники успішно запобігли процеси старіння і розвиток пов’язаних з цим хвороб у мишей за допомогою лікування старіючих клітин ліками, що містять компонент NAD+.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.