П’ять способів зберегти здоров’я печінки. Ні, вам необов’язково пити кольорові смузі

22 січня, 06:30
НВ Преміум
Печінка є органом детоксикації вашого тіла (Фото:Pixabay)

Печінка є органом детоксикації вашого тіла (Фото:Pixabay)

Часто-густо ви піддаєте свою печінку випробуванням, коли переїдаєте або відчуваєте стрес, і погодьтеся — ці речі не є унікальними явищами в житті.

Можливо, вам варто замислитися над тим, як допомогти органу, який бере участь в обміні важливих вітамінів та мікроелементів?

Печінка знаходиться під нижньою частиною грудної клітки з правого боку, і вона має кілька важливих функцій. Вона є органом детоксикації вашого тіла та відповідає за виведення всіляких шкідливих хімічних речовин, таких як алкоголь, пестициди та ліки. Вона також утворює рідину, яка називається жовчю, яка допомагає розщеплювати жир з їжі. А також у неї є здатність зберігати глюкозу у вигляді глікогену, який дає вам швидкий заряд енергії, коли вам це потрібно.

Відео дня

Немає нічого складного в тому, щоб підтримувати свою печінку у добрій формі — вся справа у здоровому способі життя, а не в детокс-програмах.

1. Пийте каву, а не алкоголь

Хто не любить прокинутися та випити чашку ароматної кави? Якщо це одна з ваших звичок, то вам та вашій печінці пощастило. Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим Nutrients, звичка пити каву дійсно може допомогти вашій травній системі, включаючи кишківник і печінку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X