П’ять способів впоратися з вигорянням на роботі. Як завжди бути в ресурсному стані

24 лютого, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як навчитися розпізнавати емоційне вигорання (Фото:Laura Davidson/Unsplash)

Як навчитися розпізнавати емоційне вигорання (Фото:Laura Davidson/Unsplash)

Вигоряння — це нормальне явище на робочому місці, особливо якщо ви віддаєте перевагу засиджуватися в офісі і не цурайтеся переробок. Чим цей стан може обернутися вам, якщо його ігнорувати?

Вигоряння характеризується внаслідок хронічного стресу на робочому місці, з яким не вдалося впоратися. Існує кілька способів, щоб йому запобігти, але для початку розгляньмо, як саме воно проявляється?

Відео дня

В цілому, якщо ви почуваєтеся виснаженим, починаєте ненавидіти свою роботу і починаєте почуватися розгубленим під час роботи, у вас може бути вигоряння.

Робота складає більшу частину нашого життя, це важлива складова завдяки якій ми можемо купувати все, що нам подобається, але як бути, коли вам здається, що ваша професія робить вас нещасним? Не хвилюйтеся, ви такі не одні, якщо щоранку ви відчуваєте стрес, коли прямуєте у свій офіс із цим важливо і потрібно боротися.

1.

Прислухайтесь до себе

Один із важливих етапів на шляху до подолання запобігання емоційному вигоранню — навчитися його розпізнавати.

Всесвітня організація охорони здоров'я виділила три найголовніші симптоми емоційного вигоряння - виснаження яке характеризується втомою. Часто це перша реакція на стрес, яку ви помітите, але сама собою вона не прирівнюється до вигоряння.

Також під час складного етапу на роботі ви можете бути дратівливим, відчувати себе поза вашою робочою командою, наприклад, робити тільки мінімум, щоб отримати гроші і піти. Це може призвести до того, що ви зробите більше помилок.

Якщо ви не впевнені, чи можна прирівняти ваш стрес до вигоряння, почніть відстежувати свої симптоми та поверніться до своїх справ через кілька днів.

2.Змінюйте своє мислення

Подумайте про роль, від якої ви втомилися, і нагадайте собі, чому почали втомлюватися. Це може допомогти вам поглянути на вашу ситуацію у більш позитивному світлі. Вигоряння змушує багатьох надмірно зосереджуватися на негативних аспектах своєї роботи. Це робить вашу працю більш розчаровуючою, нестерпною і напруженою, що може призвести до ще більшого вигоряння.

Наприклад, вам потрібно зосередитись на тому, що ваші обов'язки колись приносили вам радість, змістіть ваш фокус на те, що вам подобається.

3. Знайдіть час для догляду за собою

Нестача турботи про себе – одна з найзначніших причин вигоряння. Багато хто вважає, що у денному розкладі недостатньо часу для цього. Якщо це схоже на вас, почніть із малого.

Вам необов'язково щодня виділяти собі багато часу. Це може бути навіть 15 хвилин на день для медитації, йоги або розслаблення у ванній з ефірними оліями, те, як ви проводите цей час, може змінюватися в залежності від ваших потреб протягом дня.

Вчені радять під час цього складного періоду більше спати, тому що хронічний стрес впливає на складну неврологічну та гормональну систему, яка регулює сон. Це хибне коло, тому що відсутність сну ще більше виводить цю систему з ладу. Тому для початку варто віддати пріоритет достатньої кількості сну, здорового харчування та фізичних вправ.

4. Встановіть межі

Не потрібно свої робочі моменти виконувати поза робочим часом, у вільний час ви можете зайнятися набагато приємнішими речами, щоб відволіктися від вигоряння.

Подумки перебування у своєму робочому просторі може бути майже таким же тригером, як і фактична присутність.

Тому не бійтеся встановлювати свої межі та сказати своє тверде «ні», якщо вас просять попрацювати на вихідних або взяти додаткові обов'язки, які не вписуються у ваш і так завантажений графік, тому немає нічого ганебного відмовитися від тих речей, які вас не влаштовують.

5. Зосередьтеся на цілях

Якщо ваші робочі обов'язки не дозволяють вам більше відпочивати, спробуйте зосередитись на тому, чому робота важлива для вас. Таким чином ви підштовхуєте себе до того, щоб прагнути більшої мети, виконання якої може сприяти вашому кар'єрному зростанню. Таким чином, ви можете боротися зі спокусою розслабитися і отримати приплив енергії.

Майте на увазі, що ваші досягнення та успіхи можуть принести лише тимчасове полегшення. Якщо ви вигоріли через надто важку роботу, вам потрібно зупинитися і зробити справжню перерву, взяти відпустку або більше вихідних.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X