Нерви вирішують. Вчені дізналися, як підвищити ймовірність народження дівчинки

12 квітня 2021, 11:24

Жінки, які відчувають більшу кількість стресу незадовго до і під час зачаття, в два рази частіше народжують дівчинку.

Вчені проаналізували рівень кортизолу (стероїдний гормон, що виділяється у відповідь на стрес) перед, під час зачаття і до 9 тижня вагітності.

Під наглядом дослідників з Університету Гранади знаходилися 108 жінок. Рівень кортизолу за попередні три місяці заміряли в зразках волосся, взяті приблизно на 8-10 тижні вагітності — один сантиметр росту волосся може показати рівень стресу за період близько місяця.

Відео дня

«Результати, які ми виявили, були дивовижними, оскільки вони показали, що у жінок, які народили дівчаток, спостерігається більш висока концентрація кортизолу в волоссі за кілька тижнів до, під час і після зачаття, ніж у тих, хто народив хлопчиків», — говорить Марія Ізабель Перальта Рамірес, головна авторка дослідження, опублікованого в журналі Journal of Developmental Origins of Health and Disease.

Можливих пояснень може бути відразу декілька — зміна концентрації статевих гормонів під час зачаття через стрес; також існують наукові докази того, що сперматозоїди, що несуть Х-хромосому (яка визначає, що дитина буде дівчинкою), краще проходять через цервікальний слиз в несприятливих обставинах — виходить, через стрес матері знижується ймовірність того, що Y-хромосоми (хлопчик) зможе дійти до яйцеклітини..

Також підвищену ймовірність народження дівчинки пов'язують з тим, що стрес відіграє ключову роль у розвитку плоду через його вразливість перед цим гормоном. Чоловічий (XY) плід розвивається повільніше жіночого і, як правило, пов'язаний з великою кількістю ускладнень під час вагітності та передчасних пологів. Це робить XY-плід більш уразливим перед несприятливими умовами, що дозволяє вченим припустити, що жінки, які відчувають високий рівень стресу під час зачаття, з меншою ймовірністю можуть народити хлопчика.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X