Хвороба Казанови. Вчені протестували першу вакцину від хламідіозу

13 серпня 2019, 15:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група вчених з Данії та Великої Британії протестувала першу вакцину від хламідіозу на 35 жінках. Експеримент виявився успішним та вакцина викликала імунну відповідь організму.

Як пише NBC News, медики з Данії та Великої Британії протестували першу вакцину від хламідіозу на людях. Попри те, що дослідження поки на ранній стадії, вчені отримали позитивний результат.

Відео дня

В експерименті взяли участь 35 жінок, які не були інфіковані хламідіозом. Деяким з піддослідних замість нової вакцини ввели плацебо. У всіх жінок, яким ввели вакцину, виявили імунну відповідь на інфекцію, на відміну від тих, хто отримав плацебо.

«Ми сподіваємося, що це буде перше з багатьох випробувань, за допомогою яких ми зможемо визначити ефективність вакцини на практиці", - розповів NBC News керівник дослідження Френк Фоллманн.

Хламідіоз відносно легко лікується антибіотиками, але небезпека цієї інфекції полягає у її надзвичайній прихованості, через що жінки можуть довгий час не знати про зараження, поки не пройдуть обстеження у лікаря.

Перевага нової експериментальної вакцини у тому, що вона проникає якраз туди, де ховається інфекція - прямо в клітини організму. Імунна відповідь так званих Т-клітин може зупинити розвиток хламідіозу на початкових стадіях і не дозволити цій інфекції розмножуватися.

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, у 2017-му в США було зафіксовано понад 1,7 млн випадків захворювань на хламідіоз. А згідно з інформацією керівника відділу інфекційних захворювань в Дитячому дослідному інституті Університету Північної Кароліни доктора Тоні Дарвілла, до 10% сексуально активних тінейджерів і молодих людей заражені хламідіозом.

Дослідники говорять, що найкращим методом захисту від цієї інфекції як і раніше є презервативи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X