Вчені пояснили, як стрес впливає на імунітет. І чому це не завжди погано

1 липня 2020, 17:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з США заявили, що психологічний стрес погіршує запальні процеси у організмі. Виявляється, що речовини, які виділяються під час стресу, пригнічують імунну систему.

Довгий час вчені вважали, що гормони, які виділяються під час стресу — кортизол і адреналін — знижують запальні процеси всередині організму.

Але недавно медики вирішили з’ясувати, чому психологічний стрес часто посилює проблеми зі здоров’ям, особливо для людей з діабетом або ослабленим імунітетом.

Відео дня

Днями імунологи з Єльського університету опублікували результати свого дослідження, згідно з якими реакція імунної системи під час стресу може значно погіршити запальні процеси, що виникають у бурій жировій тканині.

Як виявилося, у стресовій ситуації імунна система мобілізує процес обміну речовин у організмі і виробляє більше енергії для прийняття адекватного рішення.

Автори дослідження заявляють, що ключовими у цьому механізмі є клітини нашої імунної системи — цитокін інтерлейкін 6, які відповідають за посилення запальних процесів.

Експерименти на мишах підтвердили, що під час стресових ситуацій кількість цих цитокінів у тварин збільшується у їх бурій жировій тканини, яка як раз і відповідає за регулювання процесу обміну речовин і температури тіла.

Коли сигнали з мозку, що надходять у бурі жирові клітини, припиняються, — стресові події більше не впливають на імунну систему і запальні процеси.

Вчені з’ясували, що саме цитокин інтерлейкін 6 відповідає за збільшення вироблення глюкози у організмі під час стресових ситуацій. Медики вважають, що виявлений механізм може пояснити, чому стрес збільшує запалення, попри те, що він вивільняє імуносупресивні гормони кортизол і адреналін.

Результати цієї роботи також важливі для досліджень розладів психічного здоров’я, депресії і постійної тривоги: багато симптомів, враховуючи втрату апетиту, сексуального бажання і т. і., можуть бути викликані саме дією цитокінів.

Медичні препарати, які пригнічують дію цитокіну інтерлейкіну 6 вже існують, і їх використовують у якості антидепресантів.

Як уже писав НВ, психологи з Коледжу Лафайетт визначили, що постійна критика з боку партнера може призвести до високої тривожності і навіть до депресії, підвищуючи тим самим ризик передчасної смерті людини.

Попри те, що люди, які перебувають у шлюбі, як правило, живуть довше, постійна критика виявилася серйозним фактором у погіршенні здоров’я і передчасній смерті людей від різних захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X