Вчені пояснили, чому у спеку ростуть агресія і суїциди. Виявляється, Сонце впливає на гормони

11 серпня 2020, 16:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Великої Британії підтвердили, що спека впливає на гормон стресу в нашій крові. Це нібито пов’язано з підвищенням проявів жорстокості та агресії, а також зростанням суїцидів у жарку погоду.

Найбільш небезпечним наслідком для здоров’я від тривалого перебування на спеці може бути сонячний і тепловий удар.

Детальніше про те, що це таке і як від цього захиститися, НВ писав у цьому матеріалі.

Відео дня

Нещодавно вчені з Каледонського університету Глазго у Шотландії також заявили про те, що сильна спека впливає і на ментальне здоров’я людей.

Як пише доктор психологічних наук у британському університеті Харрієт Інгл, існує зв’язок між рівнем прояву агресії у суспільстві і надзвичайно спекотною погодою.

«Механізми, що лежать у основі цього зв’язку, надзвичайно складні для інтерпретації, оскільки багато чинників, ймовірно, будуть мати значення. По-перше, більш високі температури підвищують рівень гормону стресу кортизолу у нашій крові», — пояснює Ингл.

За її словами, також існують докази того, що організм людини виробляє більше адреналіну і тестостерону при різких скачках температури. Так само як вплив на сексуальне бажання людей, це може підвищити ймовірність агресивної поведінки.

Попередні дослідження підтверджували, що у країнах з жарким кліматом рівень агресивних злочинів на порядок вище, ніж у країнах з більш прохолодною погодою.

Харрієт Інгл також згадує статистичні дані, згідно з якими навіть невелике підвищення середньої температури влітку відбувається одночасно зі зростанням кількості суїцидів в Великій Британії.

Доктор наук у Каледонському університеті впевнена, що найбільшу небезпеку хвилі спеки представляють для людей, які живуть за межею бідності, і маргінальних верств населення.

«Такі країни, як Індія і Пакистан, вже понесли величезні втрати життів і засобів до існування через хвилі спеки більше 45 ℃, а емоційна травма, викликана наслідками, триває набагато довше, ніж зниження температури», — впевнена Інгл.

Великі ризики для здоров’я через спеку стосуються і людей, у яких вже є ментальні захворювання, залежність від наркотиків та інші проблеми.

Як уже писав НВ, недавно епідеміологи з британського Університету Сассекса виявили зв’язок між різними рівнями літію у питній воді і кількістю суїцидів у певному регіоні.

Виявилося, що підвищена і знижена кількість самогубств була пов’язана з різними рівнями літію у воді.

В середньому показники літію у регіонах коливалися в діапазоні від 3,8 до 46,3 мкг на літр, з піковими значеннями більше 80 у деяких місцях.

Аналіз показав, що чим вище води було у регіоні - тим нижче там була кількість самогубств.

Вчені пов’язують це з впливом літію на афективні розлади, особливо біполярні, а також доведені властивість цієї речовини стабілізувати настрій і знижувати ризик суїциду у вкрай вразливих пацієнтів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X