Ваш сон впливає все. Як скоригувати свій циркадний ритм, щоб покращити здоров’я та продуктивність

22 грудня 2022, 21:00
Природним тимчасовим сигналом для циркадного патерну (Фото:Alexandra Gorn/Unsplash)

Природним тимчасовим сигналом для циркадного патерну (Фото:Alexandra Gorn/Unsplash)

Циркадний циклічний ритм, він має 24-годинний період біологічної активності людини. У рамках циркадного 24-годинного циклу людина зазвичай спить приблизно 8 годин і не спить 16 годин.

Більшість думає, що циркадний ритм притаманний лише людині, але правда в тому, що циркадні ритми існують у всіх живих організмів.

Наприклад, вони допомагають квітам відкриватися і закриватися в потрібний час і не дають нічним тваринам залишити свій притулок у денний час, коли вони можуть зазнати нападу хижаків.

Відео дня

У людини в години неспання відбуваються найбільш активні психічні та фізичні функції та збільшується зростання клітин тканин.

Під час сну практично зникає довільна м'язова активність, знижується швидкість обміну речовин, частота дихання, частота серцевих скорочень, температура тіла та артеріальний тиск. І навпаки активність травної системи в період спокою зростає, а сечовидільна система знижується.

Гормони, які виділяють організм, такі як адреналін, вивільняються в максимальній кількості приблизно за дві години до пробудження, щоб організм був готовий до активності.

Циркадний цикл контролюється областю мозку, відомої як гіпоталамус, який є основним центром інтеграції ритмічної інформації та встановлення шаблонів сну.

Природним тимчасовим сигналом для циркадного патерну є зміна темряви на світло.

Дослідження показують, що порушення цих внутрішніх годин може бути шкідливим для вашого фізичного та психічного здоров'я у довгостроковій перспективі, викликаючи, серед іншого, туман у голові, порушення регуляції імунної системи, розлади настрою, запалення та передчасне старіння.

Занадто часті зміни циркадних ритмів, наприклад, далекі подорожі можуть призвести до розумової та фізичної втоми.

Добовий ритм не тільки викликає у нас сонливість ночами, а й впливає на травлення, секрецію гормонів, температуру тіла та почуття голоду. Коли цей цикл порушується внаслідок специфіки роботи, подорожей, догляду за дітьми, переходом на літню пору або будь-якими іншими факторами, присутніми в сучасному світі, багато систем організму можуть вийти з ладу.

Ось як ви можете зробити п'ять простих стратегій, які дозволять вам використовувати ваш циркадний ритм для підвищення продуктивності та загального самопочуття.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X