Метод 4−7−8. Американські лікарі розповіли про простий та ефективний спосіб заснути

22 вересня, 22:00
Методика дихання 4−7−8 допомагає заснути (Фото:imagepointfr/Depositphotos)

Методика дихання 4−7−8 допомагає заснути (Фото:imagepointfr/Depositphotos)

Практика засинання під назвою 4−7−8 не нова, вона прийшла до нас із аюрведи. Її ефективність підтверджують спеціалісти з різних куточків світу.

Відповідно до цієї методики, швидко заснути допоможе ритмічне дихання. Як стверджує популяризатор 4-7-8, доктор медицини Ендрю Вейл, методика допомагає позбутися нервової напруги, яка часто є причиною безсоння.

Відео дня

Отже, щоб швидше заснути, потрібно:

  1. Притиснути кінчик язика до ясен за верхнім рядом зубів і не змінювати його положення протягом усього часу.
  2. Закрити рота і вдихнути носом, рахуючи мовчки до чотирьох.
  3. Затримати подих, порахувавши до семи.
  4. Видихнути через рот, рахуючи до восьми.

Лікар Вейл радить попрактикуватися у правильному диханні, сидячи на стільці з прямою спиною. Після того, як техніка буде засвоєна, можна переходити до виконання 4-7-8 у ліжку.

Ця практика отримала схвалення серед спеціалістів. Доктор Радж Дасгупта, ад'юнкт професор медицини в Університеті Південної Каліфорнії радить застосовувати її у тому випадку, якщо здоровому сну заважає відчуття тривоги та пережитий стрес.

За словами Дасгупти, сильні емоційні переживання викликають активність симпатичної системи, а це заважає заснути. У цьому випадку дихальні практики стають чудовим способом позбутися проблеми. Вони активують парасимпатичну нервову систему, яка відповідає за відпочинок та травлення.

Клінічні дослідження ефективності 4-7-8 проводились у Таїланді. Місцеві вчені зазначили, що у учасників, що практикували цю методику, спостерігалося зниження тиску і нормалізувалася частота серцебиття.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X