Болить голова? 10 способів позбавитись від неприємних симптомів без таблеток

Гаряча ванна може бути не просто способом подолати стрес після довгого дня (Фото:Isi Parente/Unsplash)
Ібупрофен, аспірин, будь-яка кількість безрецептурних препаратів обіцяють позбавити вас головного болю, але якщо вам не хочеться щоразу тягнутись за таблетками, ви маєте знати про інші способи.
Інколи надмірна кількість ліків насправді спричиняє частіші головні болі та робить пацієнта стійким до інших методів лікування.
Найчастіше це трапляється, коли люди, які страждають на хронічний головний біль або мігрень, використовують безрецептурні ліки більше ніж кілька разів на тиждень, але навіть випадковий, звичайний головний біль від напруги може пройти від більш цілісного підходу.
Пити більше води або навіть скорегувати свій графік сну може допомогти уникнути пульсуючого головного болю.
Існує кілька способів позбавитись від головного болю, такі як:
Використання терапії теплом або холодом
Хоча обидві зміни температури можуть заспокоїти біль, вони роблять це різними способами. Тепло посилює приплив крові, поживних речовин і кисню до ураженої ділянки, а отже, сприяє розслабленню напружених м’язів.
Холод зменшує біль, зменшуючи запалення, м’язові спазми та кровообіг. Хоча зменшення кровообігу звучить погано, насправді це буває корисно, тоді ваші кровоносні судини скорочуються, що потім зменшує набряк і кровотечу.
Глибокі дихальні вправи
Коли ви відчуваєте біль, який пов’язаний з емоційною напругою ваше тіло переходить у режим «борись або біжи», прискорюючи пульс і ускладнюючи дихання. Ви можете виконувати вправи на глибоке дихання як простий, але ефективний спосіб полегшити біль.
Дослідження показало вплив інструктованого режиму дихання на полегшення теплового болю, показало, що повільне дихання ефективно зменшує біль.
Слухайте заспокійливу музику
Заспокійлива музика — це техніка релаксації, ефективна при лікуванні хронічного болю. Наприклад, дослідження показує, що заспокійлива музика зменшує відчуття болю у людей з фіброміалгією. Вчені виявили, що у дорослих, які слухали певну музичну композицію вдома та в лабораторних умовах, рівень кортизолу знижувався.
Заспокійлива музика також знижує рівень гормонів стресу. Стрес активує нашу симпатичну нервову систему, прискорюючи пульс, кров’яний тиск і частоту дихання. Ці фізіологічні зміни можуть зробити фізичні відчуття та сигнали болю більш інтенсивними. Крім того, стрес може призвести до напруги м’язів, загострюючи такі стани, як головний біль і біль у спині.
Масаж голови
Коли справа доходить до головного болю, масаж може допомогти зняти напругу та зменшити біль.
Дослідження, опубліковане в Journal of Headache and Pain виявили, що масажна терапія значно вплинула на інтенсивність болю, зменшивши її на 71%. Ще одне дослідження в American Journal of Public Health виявив, що масаж ефективний у лікуванні хронічного головного болю напруги.
Пити воду
Недостатнє зволоження може бути причиною головного болю, тому необхідно пити достатню кількість води щодня.
Однією з причин того, що у вас можуть бути головні болі та мігрені, є те, що ви п'єте недостатньо води. Втома може бути спричинена нестачею води, коли ваше тіло шукає зволоження.

Було проведено дослідження, щоб перевірити теорію про те, що вода може допомогти зменшити головний біль. Дослідники підтвердили, що 47% людей у групі, які отримали вказівки пити воду, відчули покращення.
Це означає, що однією з переваг питної води є контроль головних болів і мігрені. Хоча сама по собі вода не може вирішити всі головні болі, вона, безперечно, може допомогти боротися з ними та запобігти їм.
Зміна стилю життя
Їжа з великою кількістю цукру, алкоголь, кава та куріння можуть спричинити головний біль, тому варто змінити свій спосіб життя.
За даними клініки Клівленда, відмова від сигарет або уникання задимлених місць може в першу чергу запобігти болю.
Ви також можете ввести щоденник, він не тільки може допомогти вам відстежити симптоми, які вказують на початок головного болю або мігрені, але також може виявити їжу та напої, які їх викликають. Конкретні винуватці можуть відрізнятися від пацієнта до пацієнта, але витримані сири, продукти, що містять глутамат натрію, і штучні підсолоджувачі є кількома поширеними.
Відпочинок
Достатній сон та відпочинок можуть бути корисними, щоб зменшити напругу та біль.
Надто багато сну може також спровокувати мігрень, але дотримання більш регулярного режиму може допомогти впоратися з періодичними головними болями.
Саме тому варто дотримуватися постійного часу сну та прокидання.
Гаряча вода
Гаряча ванна може бути не просто способом подолати стрес після довгого дня. Якщо використовувати її як техніку релаксації, вона може допомогти полегшити біль і зменшити стрес. Тепло води сприяє посиленню кровотоку та зниженню м’язової напруги.
Гаряча ванна може бути корисною, якщо ви страждаєте від головного болю або м’язового болю. Вологе повітря також допомагає відкрити дихальні шляхи та покращити дихання, що може бути корисним, якщо у вас астма чи алергія.
Крім того, занурення в гарячу ванну може допомогти очистити ваш розум і зменшити тривогу. Якщо ви відчуваєте себе нервовим, гаряча ванна може стати саме тим, що вам потрібно, щоб розслабитися та зосередитися.
Спробуйте тренування
Вправи можуть допомогти від головного болю, тому що спорт вивільняє ендорфіни, які є природними знеболюючими.
Департамент охорони здоров’я та соціальних служб США радить займатися фізичними вправами середньої інтенсивності щонайменше 150 хвилин на тиждень. Це може включати ходьбу, плавання, їзду на велосипеді, біг підтюпцем або ваше улюблене заняття в тренажерному залі для підкачування серця.
Відпочиньте від гаджетів
Одним із найпоширеніших симптомів, пов’язаних із синдромом комп’ютерного зору або цифровим напруженням очей, є головний біль, стверджує Американська оптометрична асоціація.
Незалежно від того, чи це комп’ютер, мобільний телефон чи планшет, просте прокручування вгору та вниз може викликати головний біль у деяких людей, каже доктор Ньюман.
Щоб запобігти дискомфорту, експерти рекомендують дотримуватися так званого правила 20−20−20: робіть 20-секундну перерву, щоб побачити щось на відстані 20 футів (6 метрів) кожні 20 хвилин.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.