Чи можливо повернути втрачену з віком пам’ять? Нове дослідження дає надію на лікування деменції

1 серпня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Час від часу всі ми втрачаємо ключі або забуваємо назву фільму, який дивилися на днях, це нормально і до деменції не має ніякого відношення, але якщо з віком погіршення когнітивних функцій заважають вашій працездатності - це вже «дзвіночок».

Від деменції страждають мільйони людей по всьому світу, і ліків, на жаль, немає.

Згідно з новим дослідженням, поширення деменції у світі майже потроїться до 2050 року. Вчені застерігають, що цей недуг зачепить близько 152 мільйонів, що обумовлено старінням населення.

Відео дня

Вчені з Вашингтонського університету заснували свою модель спираючись на головні чинники ризику деменції, такі, як куріння і високий індекс маси тіла (ІМТ). З урахуванням кількості населення та інших показників, вчені попередили, випадки деменції збільшаться з приблизно з 57,4 мільйона в усьому світі у 2019 році до приблизно 152,8 мільйона випадків до 2050 року.

Свідомі зусилля по поліпшенню роботи мозку мають вирішальне значення для запобігання втрати пам’яті, пов’язаної з віком. Тепер нове дослідження дає надію на відновлення цієї втрати. Вчені з Кембриджу та Лідса кажуть, що їм вдалося повернути назад вікову втрату пам’яті у мишей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X