ВООЗ повідомила, як понаднормова робота впливає на здоров’я співробітників — все значно гірше, ніж здається

17 травня 2021, 13:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Робота, яка перевищує встановлену норму вбиває сотні тисяч людей на рік, надалі ситуація може погіршитися через карантинні обмеження, які пов’язані з пандемією COVID-19.

Про це повідомляється в дослідженні Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міжнародної організації праці, опублікованого в журналі Environment International.

За даними фахівців, ризик ішемічної хвороби серця та інсульту серед людей, які працюють понаднормово (понад 55 годин на тиждень) значно вище, в порівнянні з людьми, які працюють за стандартним графіком (35−40 годин на тиждень).

Відео дня

Зазначається, що у 2016 році 745 тисяч людей померли від інсульту і серцевих захворювань, пов’язаних з тривалим робочим днем. Це майже на 30% більше, ніж у 2000 році.

Таким чином, за 16 років, смертність від інсультів серед працівників, які зловживали переробками, зросла на 19%, а від серцевих захворювань — на 42%.

Дослідження показало, що більшість жертв (72%) були чоловіки. Часто смерть наступала набагато пізніше, іноді через десятиліття після довготривалої роботи.

ВООЗ зазначає, що пандемія коронавірусу тільки посилила проблему пов’язану зі збільшенням робочого часу.

Через те, що багато працівників перейшли на віддалений формат, межа між домом і офісом зникла.

«Ніяка робота не варто ризику інсульту або серцевого нападу», — підкреслив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус

Раніше НВ писав, що пов’язаний з пандемією коронавірусу карантин може посилити одну з найбільш тривожних тенденцій сучасності — поширення дитячого ожиріння.

Згідно з дослідженням ВООЗ, яке провели в 36 країнах, кожна третя дитина у віці від 6 до 9 років має надлишкову вагу або ожиріння, пише Eurekalert.

«Надмірна вага і ожиріння безпосередньо пов’язані з небезпечними для життя неінфекційними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, діабет і рак. Що ми повинні зробити, щоб зробити майбутнє світлим для прийдешніх поколінь, так це реалізувати політику, засновану на наукових даних, яка може допомогти знизити рівень дитячого ожиріння і в той же час, пропагувати більш здорове харчування і фізичну активність», — сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X