Із зими в літо. Як пережити різкі перепади температури — поради лікаря

8 липня 2020, 15:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сімейний лікар Юрій Зінчук в інтерв'ю Радіо НВ розповів, як уникнути згубного впливу змін погоди на самопочуття. Публікуємо його відповіді у вигляді монологу.

Цієї весни ми практично перейшли з зими в літо, з вогню та в полум'я. Це дуже великі метеорологічні катаклізми: то у нас 30 градусів, то 20. Подекуди температура падає до 14 градусів, на Західній Україні теж дуже холодно.

Відео дня

Ці перепади дуже згубно впливають на людей. У метеочутливих людей спостерігаються головні болі, виникають спазми, сонливість. Діти і підлітки, молодь не так чутливо переносять ці перепади. Однак вони страшні для людей похилого віку, у яких судини уражені атеросклерозом, тобто дуже тендітні. Вони можуть не перенести цих перепадів, все може закінчитися інсультом або інфарктом.

Для них рекомендації такі: строго контролювати артеріальний тиск і приймати препарати, які його стабілізують. Найголовніше, коли метеорологи попереджають, що будуть такі перепади, краще залишитися вдома і полежати. Нікуди не ходити, не рухатися, тому що фізичні навантаження, особливо для людей похилого віку, вимагають підвищеної активності, і це може закінчитися плачевно.

Тим людям, у яких знижений тиск, потрібно пити більше рідини, особливо тим, у яких бувають спазми судин. Будь-яку рідину, але краще розчинити у воді навпіл сік лимона і мед. Іноді у людей відбуваються сильні головні болі через те, що виходить багато рідини - з потом, з диханням - і відбувається спазм судин. У багатьох проходять головні болі, коли вони починають пити до двох літрів в день.

Ми рекомендуємо при будь-якій погоді ввечері, особливо перед сном, півгодини походити повільним кроком і подихати киснем в парку або біля будинку. У цей час провітрити своє приміщення, де ви спите, і, бажано, спати з відкритою кватиркою. Організм повинен насичуватися киснем. Особливо в умовах міста.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X