Вісім прийомів, які допоможуть підтримувати мозок в ідеальному стані. Ви ж хочете бути розумнішими за всіх?

21 жовтня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Когнітивні порушення не є неминучими, тому ви можете вжити відповідних заходів (Фото:ALAN DE LA CRUZ / Unsplash)

Когнітивні порушення не є неминучими, тому ви можете вжити відповідних заходів (Фото:ALAN DE LA CRUZ / Unsplash)

Кожен мозок змінюється з віком, а разом з ним змінюється і розумовий розвиток, який більшою мірою погіршується, і це один з найжахливіших наслідків старіння.

Але вам варто мати на увазі, що когнітивні порушення не є неминучими. Є безліч способів, які допоможуть вам не втрачати ключі або не забувати назви улюблених фільмів.

Відео дня

Якщо у вас теж час від часу трапляються подібні ситуації, і ви переймаєтесь, що це може бути початком когнітивного спаду, ось кілька простих прийомів, які допоможуть вам підтримувати роботу мозку.

Стимулюйте ваш розум кожен день

Пам’ятайте, що головне завдання для підтримання ясного розуму є постійне і безперервне підтримання його тонусу. Таким чином, виконання мозкових завдань пов’язане зі здоров’ям нервових клітин. Мозкова активність також допомагає розвивати неврологічну пластичність і створювати резерв клітин, які захистять мозок від значних втрат в майбутньому.

Практично будь-яка діяльність, яка стимулює розумову діяльність, може зміцнити ваш мозок, але найкраще читати, розгадувати словесні головоломки і вирішувати математичні завдання. І не забувайте експериментувати із заняттями, які потребують використання рук. Такі заняття, як малювання і рукоділля, відмінно підходять для здоров’я мозку.

Продовжуйте вчитися

Більш високий рівень освіти пов’язаний з поліпшенням розумового функціонування в літньому віці, а гонитва за знаннями може зберегти вашу пам’ять стійкою.

Кидаючи виклик своєму мозку, вивчаючи нові речі, можна активувати процеси, які підтримують здоров’я клітин мозку. Ви можете взятися за нове завдання на роботі, зайнятися новим хобі, опанувати нові навички, стати волонтером в місцевому громадському центрі — все це допоможе вам зберегти гостроту розуму.

Регулярно займатися спортом

Використання м’язів також допомагає підтримувати здоров’я мозку і довголіття. Вправи тривалий час пропагувалися як спосіб поліпшення фізичного здоров’я, але також було доведено, що вони мають низку переваг для розуму — від поліпшення психічного здоров’я і допомоги в боротьбі з депресією до зниження стресу і підвищення загального добробуту.

Дослідження показує, що коли люди літнього віку з легкою втратою пам’яті виконували програму вправ протягом року, приплив крові до їх мозку збільшувався.

В результаті вправ ви отримуєте більш ефективний і адаптивний мозок, який може краще працювати в літньому віці. І важливо не забувати, що активність знижує артеріальний тиск, врівноважує рівень цукру в крові, а також допомагає вашому мозку і серцю відмінно працювати протягом дуже тривалого часу.

Поліпшуйте свою дієту

Чи знаєте ви, що хороша дієта допомагає зберегти молодість не тільки вашого тіла, а й мозку? Згідно з дослідженнями у людей, які дотримуються середземноморської дієти, заснованої на свіжих овочах, фруктах, рибі, горіхах, оливковій олії і різних білкових рослинах, з меншою ймовірністю можуть розвинутися недоумство та інші види когнітивних порушень.

Крім того, замість алкоголю ви можете наповнити свій раціон смачними напоями, наповненими вітамінами та іншими екстрактами. Вони можуть допомогти вам під час роботи або тренувань, а в довгостроковій перспективі також захистять нерви.

Ці ноотропні добавки можуть допомогти впоратися з болем, викликаним неврологічним станом, а також полегшити симптоми, що може спонукати до поліпшення рухової функції і поліпшення загального нервового здоров’я.

Зробіть сон пріоритетом

Якщо ви не вважаєте сон ефективним використанням свого часу, а просто злочинцем, який відбирає дорогоцінні години потенціалу, коли ви могли б щось робити, то ви помиляєтесь.

Щоночі безліч людей замінюють свій міцний сон на роботу в соціальних мережах або перегляд улюбленого серіалу, при цьому забуваючи, що відпочинок вночі — це перш за все підготовка до наступного дня.

Без достатнього відпочинку ваш мозок швидко вийде з ладу. Щось на кшталт комп’ютера, який ви залишили працювати на місяць поспіль, що відчайдушно потребує перезавантаження.

Соціалізуйтеся

Інформація про те, що якісні соціальні зв’язки допомагають мозку довше залишатися молодим, не є новою.

Дослідження показали, що, взаємодіючи з іншими людьми, ми фактично тренуємо свій мозок. Соціальна мотивація і соціальні контакти можуть допомогти поліпшити формування пам’яті, а також захистити мозок від нейродегенеративних недуг.

Якщо у вас немає соціальних зв’язків, обов’язково виправте це, відвідуйте заняття, плануйте телефонні дзвінки або походи в гості до друзів. Як уже зазначалося вище, волонтерство — чудове заняття, яке приносить багато користі вашому мозку, активності, соціальним зв’язкам і громадськості загалом.

Слухайте музику

В рідкісних випадках зустрічаються люди, які не люблять слухати музику, та чи знаєте ви, що це заняття має більше переваг, ніж просто розвага? Згідно з дослідженнями активні прослуховування музики можуть регенерувати ваш мозок.

Ваш мозок отримує розумове тренування, коли ви слухаєте свій улюблений плейлист. Прослуховування музики не тільки допоможе вам відчути себе бадьоріше, а також поліпшить вашу пам’ять і настрій. Одна з причин полягає в тому, що в музиці є математика і те, як одна нота співставляється з іншою. Ваш мозок має працювати, щоб зрозуміти цю структуру. Це особливо актуально для музики, яку ви чуєте вперше.

Подбайте про своє гарне самопочуття

Занепокоєння, депресія, недосипання і виснаження призводять до поганих результатів тестів на когнітивні функції. Хоча результати тестів не завжди пророкують ризик зниження розумових здібностей в старшому віці, гарне психічне здоров’я, безумовно, допомагає підтримувати й ваш мозок.

Якщо ви активно займаєтеся проблемами мозку і фізичними проблемами, а також правильно харчуєтеся, очікуйте, що з наближенням старості ви збережете гарне психічне здоров’я і гостроту мозку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X