Не захоплюйтеся. Вчені розповіли про зв’язок між оральним сексом і деякими видами раку

15 січня 2021, 16:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зловживання оральним сексом може збільшити ризик розвитку раку ротової порожнини і глотки, викликаного вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Люди, які почали займатися оральним сексом «дуже часто» або в ранньому віці можуть зіткнутися з підвищеним ризиком розвитку раку горла. Це висновки вчених з американського університету Джонса Хопкінса, які були опубліковані в журналі Cancer.

Відео дня

До раннього сексу дослідники віднесли контакти, що почалися до 18 років. Частий оральний секс, на їхню думку, — більше п’яти партнерів за рік і більше десяти за життя.

Для цього вони проаналізували дані про статеве життя 163 пацієнтів з раком ротоглотки і 345 здорових добровольців. Їх розпитали про статеве життя, досвіді орального сексу, а також про їхніх партнерів. Також серед важливих чинників дослідники відзначили куріння.

ВПЛ — найпоширеніша у світі інфекція, що передається статевим шляхом. У ВОЗ стверджують, що вірус настільки поширений, що рано чи пізно його підхоплює будь-яка сексуально активна людина.

Здебільшого вірус не викликає небезпечних симптомів, але деякі штами можуть бути онкогенними. ВПЛ знаходять у жінок з раком шийки матки і пацієнтів з рідкісним раком анального каналу.

Вчені поки що не можуть відповісти, чому ранній і частий оральний секс впливає на ризик розвитку раку. Як один з варіантів вони називають те, що через часті контакти організм не встигає позбутися онкогенного вірусу, який впливає на розвиток хвороби. Згідно з іншим твердженням, імунітет слабкіше реагує на ВПЛ, які потрапляють в організм через рот, а не через геніталії.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X