Вчені з’ясували, як заняття музикою впливає на розвиток мозку. Спойлер — навіть краще, ніж ви думали
Мозок музикантів має більш сильні структурні і функціональні зв’язки порівнюючи з мозком людей, які не займаються музикою, незалежно від вроджених здібностей і таланту.
Згідно з новим дослідженням, опублікованому в Journal of Neuroscience, навіть нетривалі заняття музикою в дитинстві можуть принести користь на все життя.
Це відбувається завдяки тому, що музика розвиває нейронну пластичність мозку, здатну покращувати різні неврологічні можливості. Музика розвиває структурні і функціональні зв’язки, що допомагає дітям краще читати, зберігати спогади і вивчати іноземні мови.
Для дослідження вчені залучили 103 музиканти (51 з них мав абсолютний слух) і 50 людей, які ніяк не пов’язані своєю діяльністю з музикою.
Після томографії дослідники з подивом виявили, що мозок музикантів з і без абсолютного слуху практично не відрізняється. Але він сильно відрізнявся від мозоку людей, які не займаються музикою — в мозку музикантів було набагато більше зв’язків, що «без сумніву» покращувало здатності людини.
Також музиканти продемонстрували більш сильні зв’язки слухової кори з іншими областями мозку в лобовій, тім'яній і скроневій корі, які, беруть участь в контролі вищих когнітивних функцій, таких як пам’ять, робоча пам’ять і виконавчі функції.
«Чим раніше людина починає займатися музикою, тим раніше у неї виникають ці зв’язки в мозку. Раннє навчання музиці може впливати на мозок на абсолютно різних рівнях — як локально, так і більш глобально. Якби хтось [в дитинстві] сказав мені про можливість змінити структуру мого мозку, я б проводив більше часу за грою на фортепіано і менше — на футбольному полі «, — розповідає Сімон Леопольд, один з учених.
Дослідники відзначають, що розвитку мозку сприяє не тільки музика, а й інші заняття, що вимагають зосередженості — шахи, гольф і навіть балет.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.