По 50? Британські вчені показали неефективність від похмілля

6 січня, 13:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Пігулки від похмілля не допомагають? (Фото:flickr.com)

Пігулки від похмілля не допомагають? (Фото:flickr.com)

Огляд 21 дослідження, яке раніше проводилося з 386 учасниками, показав, що наукові докази ефективності ліків від похмілля в кращому разі сумнівні.

Зокрема, необхідно поліпшити спосіб проведення та оцінки цих експериментів, замість покладатися на самооцінку, впевнені дослідники з Королівського коледжу Лондона.

Відео дня

«Наше дослідження показало, що дані про ці засоби від похмілля дуже низької якості і існує потреба у більш ретельній оцінці. На даний момент найнадійніший спосіб запобігти симптомам похмілля — це помірне утримання від алкоголю», — каже епідеміолог Еммерт Робертс із Королівського коледжу Лондона у Великій Британії.

У 21 дослідженні вивчалися різні засоби від похмілля, у тому числі екстракт гвоздики, червоний женьшень, сік корейської груші. Хоча в деяких випадках симптоми похмілля дійсно знижувалися, методи, що використовуються для збору та оцінки даних, не відповідали надійним стандартам.

Жодні з передбачуваних ліків не були протестованф більш ніж в одному дослідженні, і жоден з опублікованих результатів відтоді не був відтворений незалежно. Іншою проблемою був відбір проб: вісім досліджень за участю виключно чоловіків.

Читайте також: Налий і відійди. Як пережити похмілля

Дослідники також помітили значні відмінності в попередніх дослідженнях з точки зору кількості споживаного алкоголю та варіацій у факторах впливу, таких як кількість з'їденої заздалегідь їжі. Поліпшення у всіх цих областях можуть показати, які ліки від похмілля справді ефективні.

Багато засобів стверджують, що вони ефективні проти симптомів похмілля, і багато з них продаються як «ліки» від похмілля. Проте, сучасна наукова експертиза літератури відсутня", — пишуть дослідники.

Хоча екстракт гвоздики, толфенамова кислота (засіб від мігрені) та аналог вітаміну B6 — піритинол — є найбільш перспективними як засоби лікування похмілля, доказів ще недостатньо, і для підтвердження їх ефективності знадобляться подальші дослідження.

Раніше НВ писав, що на розкопках в Ізраїлі знайшли незвичайний засіб від похмілля. Археологи Ізраїльського управління старожитностей знайшли при розкопках величезної виноробні в місті Явні вражаюче золоте кільце, прикрашене аметистом.

Доктор Амір Голані, експерт Управління старожитностей з давніх прикрас, сказав, що аметист, можливо, використовувався для запобігання згубним наслідкам вживання занадто великої кількості алкоголю.

Ця властивість аметиста особливо цікава, якщо врахувати, що кільце було знайдено на місці, де діяла найбільша (зі знайдених у світі досі) виноробня візантійського періоду.

«Ми ніколи не дізнаємося, чи хотів власник кільця уникнути інтоксикації тому, що йому доводилося багато пити», — говорить доктор Елі Хадад, керівник розкопок від імені Ізраїльського Управління старовин. За його словами, кільце було знайдено лише за 150 метрів від руїн великого складу глечиків для вина (амфор).

Читайте також: «Більше ніколи!». Українські зірки розповіли, як пораються з похміллям

Як різні види алкоголю впливають на ваш організм. Може, ви недооцінюєте силу віскі?

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X