Справа у гормонах. Вчені знайшли ефективний засіб лікування ожиріння у чоловіків
Вчені з Німеччини та Арабських Еміратів визначили, що тестостерон може бути ефективною терапією ожиріння у чоловіків. Це підтверджують спостереження за пацієнтами з ожирінням за останні 11 років.
Згідно з даними, які днями представили у Європейському та міжнарод конгресі з ожиріння, існують докази ефективності тривалої тестостероновою терапії у боротьбі з ожирінням у чоловіків.
Вчені припускають, що така терапія може бути настільки ж ефективною, як і хірургічне втручання у випадках з патологічним ожирінням.
Дослідники проаналізували дані про 471 пацієнта з ожирінням, 276 з яких отримували тривалу терапію тестостероном, а 195 відмовилися від неї.
У період дослідження група чоловіків, що приймали тестостерон, скинула у середньому 23 кг, а пацієнти, які не проходили таку терапію, в середньому додали у вазі на 6 кг.
Крім того, вчені виявили нижчий рівень смертності у групі тих, хто приймав тестостерон. Терапія з цим гормоном також допомогла чоловікам з ожирінням уникнути розвитку діабету другого типу, хоча ця хвороба проявилася у 20% чоловіків у другій групі.
«Тривала терапія тестостероном у чоловіків з гіпогонадизмом привела до глибокої і стійкої втрати ваги, яка, можливо, сприяла зниженню смертності та серцево-судинних хвороб. Чоловіки з гіпогонадизмом, які не отримували лікування, набирали вагу», — заявили автори роботи.
Раніше вчені підтвердили, що у чоловіків з важкими формами ожиріння часто виявлявся низький рівень тестостерону, а при гіпогонадизмі організм пацієнтів не виробляє достатню кількість цього гормону.
Автори цієї роботи також заявили, що «побічні ефекти і ускладнення демонструю результати на користь терапії тестостероном».
Декілька місяців тому вчені з Китаю виявили зв’язок між ожирінням під час вагітності і підвищеним ризиком розвитку раку печінки у дитини.
«Материнське ожиріння, яке безпосередньо впливає на здоров’я потомства, відіграє вирішальну роль у розвитку епідемії ожиріння і захворювань, пов’язаних з обміном речовин», — пояснили автори роботи з Уханьского університету.
За даними ВООЗ, кількість людей з ожирінням збільшилася втричі з 1975-го: у 2016-му більше 1,9 млрд людей старше 18 років мали надлишкову вагу, а у 650 млн було ожиріння.
У 2019 році близько 38 млн дітей до 5 років мали зайву вагу або ожиріння.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.