Вчені з’ясували, чому буркотливі подружжя доводять одне одного до передчасної смерті

30 червня 2020, 15:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Психологи з США визначили, що постійна критика з боку партнера підвищує ризик передчасної смерті. Постійне висування вимог може привести до високої тривожності і навіть до депресії.

Згідно з результатами нового дослідження, погіршити стан здоров’я людини можуть не тільки погані думки, а й постійна критика з боку партнера.

Вчені з Коледжу Лафайетт у США проаналізували дані про близько 3000 респондентів, більшість з яких перебували у стосунках.

Відео дня

Автори роботи опитали людей і дізналися, наскільки часто їх критикують партнери, які вимоги висувають, і чи відчувають вони роздратування зі своїм партнером.

Отримані дані зіставили з індексом маси тіла, рівнем самооцінки стану здоров’я людини і кількістю прийнятих ліків.

Як виявилося, у людей, яких критикували частіше, здоров’я було гірше, а ризики передчасної смерті - вище, на відміну від тих, хто не піддавався постійній критиці.

«Негативна якість стосунків, особливо критика, отримана від чоловіка або партнера, підвищує ризик смерті зрілих людей. Ці результати показують цінність розробки терапій, спрямованих на зниження вираженої критики у стосунках пари», — пишуть вчені.

Примітно, що попередні дослідження вказують на зростання тривалості життя у людей у шлюбі.

У той же час, вчені з Коледжу Лафайетт з’ясували, що постійний потік негативу може спровокувати тривогу або депресію, а також може затруднити вихід з депресивного стану.

Психологи також відзначили, що наслідки для здоров’я людини, яку постійно критикують, погіршуються, якщо вона рідко спілкується з друзями або родиною. Дослідники пояснюють це самотністю, що підвищує ризик передчасної смерті від різних захворювань.

Як уже писав НВ, недавно вчені з США заявили, що псилоцибін, що міститься у галюциногенних грибах, допомагає у лікуванні депресії і тривоги. Це підтвердили плацебо-контрольовані дослідження препарату.

«Поточний метааналіз припускає, що псилоцибін у поєднанні з поведінковою підтримкою може забезпечити безпечний і ефективний варіант лікування для зменшення симптомів тривоги і депресії. Це область для додаткового ретельного наукового вивчення», — заявили автори дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X