Нарешті. Вчені з’ясували, чи можна вагітним пити каву

26 серпня 2020, 16:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Ісландії з’ясували, що кофеїн може становити загрозу для розвитку плоду під час вживання цієї речовини матір'ю. В організаціях охорони здоров’я різних країн стверджують зворотне.

Згідно з результатами нового дослідження вчених з Університету Рейк’явіка, безпечної дози кофеїну для вагітних жінок може не існувати.

Раніше представники кількох державних організацій громадського охорони здоров’я у Європі і США встановили норму вживання кофеїну для вагітних жінок на позначці у 200 міліграм на день.

Відео дня

У еквіваленті це приблизно дорівнює двом чашкам натуральної кави середньої міцності.

Однак, у новому дослідженні вчених з Ісландії зазначено, що «фармакологічні ефекти кофеїну припускають потенційну загрозу для розвитку плоду від споживання цієї речовини матір'ю».

Автори роботи вказують, що попри поширення кави і вживання цього напою більшістю вагітних жінок, він може нашкодити плоду.

У дослідженні вчені проаналізували зв’язок вживання кофеїну з різними наслідками вагітностей, а також спостереження за вагітними жінками протягом останніх 12 років.

Вчені дійшли висновку, що вживання кофеїну може бути пов’язане з підвищеними ризиками викидня, мертвонароджених дітей, низької ваги немовля при народженні, передчасних пологів, гострого лейкозу у дитячому віці, а також зайвої ваги і ожиріння.

«Поточні дані не підтверджують рекомендації зі здоров’ю, які припускають, що „помірне“ споживання кофеїну під час вагітності є безпечним. Навпаки, сукупні наукові дані підтверджують, що вагітним жінкам і жінкам, які планують вагітність, слід уникати кофеїну», — зазначено у дослідженні.

Проте, у Британській асоціації кави (British Coffee Association) назвали нове дослідження наглядовим і заявили, що воно не показує будь-якої прямого причинно-наслідкового зв’язку між споживанням кофеїну і проблемами з розвитком плоду.

Представники Королівського коледжу акушерів і гінекологів у Великій Британії також заявили, що немає необхідності переглядати поточні норми, які обмежують вживання кофеїну вагітними жінками на позначці у 200 мг.

«Ця стаття не скасовує інших доказів того, що обмежене споживання кофеїну безпечне для більшості вагітних жінок», — заявили у Коледжі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X