Медики розповіли, що гроза робить з організмом людей. Спойлер: ломить не тільки ноги
Вчені з США заявили, що гроза може бути небезпечною для дихальної системи людини. Особливо це стосується людей зрілого віку, пацієнтів з астмою та хронічними хворобами легень.
З початку 1980-х багато вчених припускали, що гроза може погіршувати проблеми зі здоров’ям людей, у яких є астма, різні види алергії, а також хронічні хвороби легенів.
Дослідники пов’язували це з зернами пилку, які нібито руйнуються під час грози, і алергічне речовина потрапляє в атмосферу.
На доказ цього вчені надавали дані про спалахи захворювань легенів, зокрема — астми, під час сезону сильних гроз.
Днями пульмонологи з Гарвардського університету опублікували результати дослідження, яке тривало близько 14 років.
Вчені підтвердили, що під час гроз у відділеннях невідкладної допомоги США дійсно збільшувалася кількість пацієнтів, які надходили з респіраторними захворюваннями. Насамперед це стосувалося літніх американців і людей з хронічними захворюваннями легенів.
Однак, дослідники пов’язують це не з впливом пилку під час грози, а з підвищенням температури повітря і збільшенням рівня забруднення атмосфери, яке, як правило, відбувається безпосередньо перед грозою.
Оскільки метеорологи прогнозують посилення і почастішання гроз у США з ростом температури в країні, медики заявляють про ще один негативний ефект кліматичних змін для здоров’я людини.
«Ми визначили скромне, але реальне збільшення звернень до відділень невідкладної допомоги при проблемах з легенями під час гроз, особливо серед пацієнтів з астмою… Серед дорослих старше 65 років у США, за нашими оцінками, близько 52 тис. додаткових звернень до невідкладної допомоги з приводу дихальних шляхів за 14 років, які ми вивчали, були пов’язані з грозами», — заявили автори роботи.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.