Хотілося б довше. Масштабне дослідження показало, як довго зберігається імунітет після COVID-19

21 лютого, 09:31
Коронавірус, як і раніше, є небезпечним і високо контагіозним захворюванням. (Фото:lightsource/Depositphotos)

Коронавірус, як і раніше, є небезпечним і високо контагіозним захворюванням. (Фото:lightsource/Depositphotos)

Група вчених проаналізувала дані з 65 досліджень у 19 країнах та з’ясувала, скільки часу працює природний імунітет при різних штамах коронавірусу.

Аналізи охоплювали дослідження за період з початку пандемії до вересня 2022 року та розглядали в основному штами альфа-, бета-, дельта- та омікрон BA.1.

Вчені порівнювали ризик зараження COVID-19 серед людей, які були інфіковані раніше, та тих, хто не хворів. При цьому з вибірки були виключені особи, які пройшли вакцинацію.

Відео дня

З'ясувалося, що попереднє зараження добре захищає від повторного зараження альфа-, бета- та дельта-варіантами, а ось з омікроном BA.1 дещо складніше.

Дані довгострокових досліджень показали, що протягом 40 тижнів захист від повторного зараження для штамів, що з'явилися до омікрону, склав 78,6%, тоді як при омікроні він був значно нижчим — лише 36,1%.

Але є й хороші новини — захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби протягом тих же 40 тижнів склав 88% незалежно від штаму.

Період спостережень у 10 місяців було обрано лише тому, що за цей термін можна отримати більш-менш повні дані. Автори дослідження окремо уточнюють, що їхні результати не говорять про те, що після закінчення 40 тижнів імунітет різко падає — просто медики не мають можливості відстежити подальшу долю пацієнта.

Що особливо цікаво в цьому дослідженні, так це те, що його результати підтвердили, що захист від тяжкого перебігу захворювання після природного зараження був порівнянний із захистом, який отримується від двох доз вакцини, при всіх варіантах інфекції.


Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X