Так просто не піде. COVID-19 може жити в тілі людини понад півроку

28 грудня 2021, 12:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Коронавірус зберігається в організмі довше, ніж вважалося (Фото:REUTERS/Albert Gea)

Коронавірус зберігається в організмі довше, ніж вважалося (Фото:REUTERS/Albert Gea)

Нове дослідження, проведене у США, показує, що вірус SARS-CoV-2 може залишатися в організмі людини до 230 днів після того, як пацієнт повідомляє про перші симптоми інфекції.

Дослідження показує широке поширення вірусу в організмі навіть серед пацієнтів із безсимптомним або легким Covid-19.

Було виявлено, що вірус Covid-19, здатний уражати кілька органів, реплікувався в кількох частинах тіла, включаючи мозок, протягом семи місяців після появи симптомів. Однак, незважаючи на широке поширення, вчені не спостерігали запалень за межами легенів.

Відео дня

Дослідження ще пройшло рецензування і випущено як препринт.

Щоб зрозуміти поширеність вірусу в організмі, особливо в мозку, група вчених під керівництвом Деніела Чєртова з Національного інституту охорони здоров’я США провела розтин 44 пацієнтів, які померли через Covid-19. Команда склала карту розповсюдження вірусу в організмі.

Найбільший тягар вірусу ( 97,7%) було виявлено в дихальних шляхах у ранніх випадках, потім слідували серцево-судинна тканина, лімфоїдна тканина, тканина шлунково-кишкового тракту, ниркова та ендокринна тканина, репродуктивна тканина, м’язи, шкіра, жирова тканина, периферична нервова тканина та тканина мозку.

Читайте також: Генсек ООН закликав готуватися до нових пандемій

«Ми продемонстрували, що SARS-CoV-2 широко поширений навіть в організмі тих пацієнтів, які померли з безсимптомною або легкою формою COVID-19, і що реплікація вірусу присутня в багатьох позалегеневих тканинах на ранніх стадіях інфікування», — зазначили дослідники.

Фахівці додали, що деякі пацієнти, які перехворіли на COVID-19 у тяжкій формі, згодом страждають від «затяжного ковіда», при якому протягом тривалого часу відчуваються наслідки для серцево-судинної, дихальної та нервової систем організму.

Раніше НВ писав, що випробування вакцини Pfizer серед дітей віком від двох до п’яти років показали, що дві дози не забезпечують очікуваного захисту.

«Порівняно з групою від 16 до 25 років, у якій було зафіксовано високу ефективність, не менша ефективність була для групи віком від шести до 24 місяців, але не для групи від двох до п’яти років під час цього аналізу», — йдеться в заяві.

Відзначено, що для дітей віком від 12 років використовують дозу 30 мікрограмів, для дітей від 5 до 11 років — 10 мікрограмів. Доза для дітей віком до п’яти років становить три мікрограми.

Тепер компанія Pfizer хоче додати до випробувань третю дозу вакцини для дітей віком від шести місяців до п’яти років.

Читайте також: Сенсаційне дослідження показало, що медитація може керувати імунною системою. Так, і захищати від COVID-19 та раку

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X