Головне питання. Вчені з’ясували, як коронавірус впливає на вагітність
Вчені з США проаналізували як вірус SARS-CoV-2 впливає на плаценту вагітних жінок. Виявилося, що на пізніх етапах вагітності новий коронавірус не викликає будь-яких патологій.
Дослідники з Університету Вашингтона у Сент-Луїсі проаналізували, як новий коронавірус SARS-CoV-2 впливає на здоров’я вагітних жінок і розвиток їх плода протягом третього триместру.
Як відомо, для нового коронавірусу характерна так звана пепломірна структура, яку також називають шиповидним білком або спайк-білком.
Цей білок складається з двох вузлів: перший відповідає за прикріплення вірусу до клітини людини, а другий — за його проникнення всередину клітини.
Оскільки рецептор ACE-2, завдяки якому вірус прикріплюється до клітини, поширений у легенях, серці, кишечнику, нирках і сечовому міхурі, — в першу чергу вірус вражає саме ці органи.
В той же час, плацента під час вагітності є ключовим органом, за допомогою якого відбувається обмін корисними речовинами між матір'ю і дитиною, враховуючи поділ функцій легень і нирок.
Вчені з Університету Вашингтона вирішили проаналізувати, як організм матері, схильний до коронавірусної інфекції, буде впливати на стан плаценти і розвиток плода.
Для цього дослідники зібрали дані про макроскопічний і мікроскопічний стан плаценти вагітних жінок у період з початку квітня по кінець липня 2020-го.
Виявилося, що на пізніх стадіях вагітності у жінок з COVID-19 не виявили жодних серйозних патологій. Всі параметри, враховуючи вагу плаценти, її співвідношення з вагою плода, показники зростання і розвитку у жінок, які перенесли коронавірус, не відрізнялись від контрольної групи жінок, які не були схильні до цієї вірусної інфекції.
Тому автори дослідження дійшли висновку, що COVID-19 під час вагітності не робить помітного впливу на структуру і стан плаценти.
Однак, вчені припускають, що інфекція може більше впливати на ранніх стадіях вагітності.
Як уже писав НВ, раніше французькі медики підтвердили перший випадок передачі нового коронавірусу дитині в утробі матері.
У немовляти протягом декількох днів після народження розвинулося запалення у головному мозку. Запалення, за даними лікарів, виникло після внутрішньоутробного інфікування коронавірусом. Новонароджений хлопчик одужав.
«На жаль, у цьому випадку немає ніяких сумнівів з приводу шляхів передачі вірусу», — заявив Даніель Де Лука, головний лікар відділення педіатрії та неонатальної інтенсивної терапії в лікарні імені Антуана Беклера в Парижі.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.