Несподіваний фактор. Дослідження показало, що сильний стрес може провокувати розвиток раку шкіри

4 березня 2020, 17:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Данські та британські вчені припустили, що психологічний стрес від втрати партнера є фактором ризику розвитку меланоми.

Дослідження було проведено Лондонською школою гігієни і тропічної медицини та Університетською клінікою Орхуса в Данії.

У дослідженні, яке включало інформацію з британського реєстру досліджень і клінічної практики, дослідники виявили, що втрата партнера була пов’язана зі зменшеним ризиком діагнозу меланоми, але з підвищеним ризиком смерті після постановки діагнозу.

Відео дня

Вони виявили, що у пацієнтів з меланомою, які перенесли важку втрату, ризик смерті від меланоми на 17% вище, ніж у тих, хто не переніс важку втрату, з аналогічними результатами, які спостерігаються як у Великобританії, так і в Данії.

У той час як попередні дослідження припускали зв’язок між різними типами стресу і прогресуванням меланоми, яка, можливо, зіграла свою роль у відкритті, автори нової роботи припускають, що альтернативне пояснення може полягати в тому, що у скорботних людей більше немає близької людини, щоб допомогти помітити зміни шкіри.

«Результати дослідження цікаві і можуть відноситися до людей, які втратили не тільки партнера, але і дітей, до тих, у яких більше немає кого-то, хто може допомогти з обстеженнями шкіри, що призводить до затримок в діагностиці, хоча ми не можемо виключити, що сам стрес також важливий для прогресування меланоми», — сказав старший доктор наук Сінеад Ланган, один з авторів дослідження.

Додамо, щороку у 197 000 чоловік у всьому світі діагностується меланома. Меланома складає близько 5% всіх випадків раку у Великобританії та Данії. Виживання пацієнтів з меланомою відносно високе, в залежності від того, на якій стадії знаходиться рак. Раннє виявлення та лікування мають вирішальне значення для поліпшення виживаності.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X