Вже і діагноз є. Психологи пояснили причину «втоми від Zoom»

19 квітня 2021, 11:14

Однією з основних причин втоми, пов’язаної з відеодзвінками, мабуть, є те, що дослідники називають «дзеркальної тривогою».

Вона являє собою розумове напруження, пов’язане з необхідністю постійно дивитися на себе, впевнені психологи з США.

При цьому для жінок цей ефект більш виражений. З 10 322 чоловік, опитаних для участі в дослідженні, близько 1 з 7 жінок (13,8 відсотка) повідомили, що відчували себе «дуже» або «надзвичайно» стомленими після дзвінків в Zoom, в порівнянні з приблизно 1 з 20 чоловіків (5, 5 відсотка).

Відео дня

«Ми всі чули історії про втому від Zoom і неофіційні дані про те, що жінки страждають сильніше, але тепер у нас є кількісні дані про те, що втома від Zoom гірше для жінок, і, що більш важливо, ми знаємо чому», — каже психолог Джефф Хенкок зі Стенфордського університету.

Дослідники використовували раніше розроблену шкалу Zoom & Exhativity Fatigue (ZEF), щоб оцінити, наскільки важкими для учасників були тривалі розмови по відеоконференцзв'язку.

Дзеркальна тривога допомогла пояснити велику різницю в рівні стомлюваності між чоловіками і жінками, хоча це була не єдина причина розбіжності. Також з’ясувалося, що жінки відчувають себе більш напружено через те, що їм доводиться залишатися в полі зору камери, як правило, проводять більш тривалі зустрічі, ніж в середньому чоловіки, і зазвичай роблять менше перерв.

Попередні дослідження показали, що жінки з більшою ймовірністю зосереджуються на собі, дивлячись в дзеркало, і схоже, що Zoom діє схожим чином, що може призвести до негативних думок.

«Ми бачимо цей гендерний ефект в декількох різних дослідженнях і навіть після врахування інших факторів. Це дійсно послідовний висновок», — каже Хенкок.

Дослідники виявили, що особистість, вік і раса також впливають на те, наскільки ви можете відчувати втому від відеозв'язку. Що саме стоїть за цими невідповідностями, зажадає додаткових досліджень за участю більш широкої групи людей, але це дослідження пропонує кілька хороших ідей про причини гендерних відмінностей.

Додамо, в березні 2021 року НВ повідомляв, що компанія Zoom Video Communications в четвертому кварталі 2020 фінансового року збільшила чистий прибуток в 17 разів на тлі попиту в умовах пандемії і самоізоляції.

Як повідомили в компанії, чистий прибуток за квартал, що завершився 31 січня, склала $ 260,39 млн порівняно з $ 15,3 млн, отриманими за аналогічний період роком раніше.

Виручка виросла в 4,7 рази і досягла $ 882,49 млн проти $ 188,25 млн роком раніше.

Скоригований прибуток Zoom за підсумками всього 2020 фінроку впритул наблизилася до психологічно важливої позначки в $ 1 млрд. Вона склала $ 995,7 млн у порівнянні з $ 101,3 млн роком раніше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X