Без дітей і кашлю. Медики виявили несподіваний ефект протизаплідних таблеток

27 серпня 2020, 15:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Результати недавнього дослідження демонструють, що прийняття протизаплідних препаратів може знижувати ризик розвитку астми. Вчені вважають, що це пов’язано зі зміною рівня жіночих гормонів.

Учені з декількох університетів Великої Британії та Швеції з’ясували, що прийняття протизаплідних препаратів пов’язане зі зниженням ризику розвитку астми.

Згідно з результатами їх дослідження, гормональні препарати контрацепції у вигляді таблеток, пластирів або уколів були пов’язані з нижчим ризиком розвитку астми на вибірці у півмільйона жінок.

Відео дня

Автори дослідження пояснюють це придушенням протизаплідними препаратами гормону, який пов’язаний з розвитком астми.

Вчені також з’ясували, що симптоми астми більш поширені у хлопчиків в ранньому дитинстві, але у пубертатному віці у дівчаток частіше проявляються ознаки цієї хвороби.

«Чому цей перехід відбувається в період статевого дозрівання? Логічний зв’язок, але чітко не встановлений, полягає у тому, що статеві гормони грають важливу роль у патогенезі астми», — пишуть дослідники.

Згідно з результатами аналізу медичних даних про понад 500 тис. жінки у Великій Британії у віці від 16 до 45 років, гормональні контрацептиви можуть пригнічувати вироблення ендогенних статевих гормонів і тим самим знижувати ризик виникнення астми.

В роботі також зазначено, що у деяких жінок, які взяли участь у дослідженні, симптоми астми погіршувалися під час менструації. Вчені пояснюють це змінами рівня певних гормонів — естрадіолу і прогестерону.

В той же час, дослідники підтверджують, що вплив гормонів на розвиток астми у жінок до кінця не вивчено, і гормональне лікування має ряд побічних ефектів та ризиків, враховуючи утворення тромбів, збільшення ваги і психічні розлади.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X