Вчені пояснили, чому у дітей в бідних сім'ях погана пам’ять

13 серпня 2020, 17:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Канади з’ясували, що рівень доходу сім'ї пов’язаний з деякими когнітивними функціями дітей. Виявляється, стрес і доступ до ресурсів можуть впливати на важливу частину мозку — гіпокамп.

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Торонто, рівень доходу сім'ї пов’язаний з когнітивними здібностями дитини.

Вчені проаналізували дані про понад 700 дітей, підлітків і молодих людей, враховуючи результати їх тестів на словниковий запас і пам’ять, а також інформацію про дохід їх сімей.

Відео дня

Після цього вчені оцінили інформацію МРТ учасників дослідження.

Як виявилося, діти з сімей з нижчим доходом в середньому показували гірші результати в тестах на пам’ять і мовні здібності на відміну від своїх однолітків, які жили в сім'ях з більш високим доходом.

Вчені пов’язують це з впливом соціально-економічного статусу сім'ї на гіпокамп — частину мозку, яка відповідає за пам’ять і мовні здібності.

«Ми виявили — що робить цей результат новим — те, що саме передній гіпокамп пов’язаний з відмінностями у пізнанні, залежними від доходів», — заявляють автори роботи.

Дослідники дійшли висновку, що стрес і доступність матеріальних і нематеріальних ресурсів можуть впливати на розвиток переднього гіпокампу у дитини. Оскільки в сім'ях з низьким доходом діти часто схильні до стресу, не кажучи вже про доступ до ресурсів, саме фактор стану сім'ї може впливати на когнітивні здібності дітей.

«Батьки з сімей з більш високим доходом мають більше можливостей брати відпустку і з меншою ймовірністю будуть працювати на кількох роботах. Вони також, як правило, можуть забезпечити своїм дітям участь у навчальних програмах і повноцінне харчування», — пояснюють учені.

Нагадаємо, нещодавно вчені з США з’ясували, що багаті американці у середньому сплять більше, ніж люди з низьким достатком.

Вчені провели опитування серед 140 тис. дорослих у період з 2011-го по 2014-й і визначили, що тільки 55% респондентів, які живуть ближче до межі бідності, сплять 7−8 годин на добу.

В той же час, серед людей, у яких дохід на 400% вище, ніж межа бідності, майже 67% отримують щоденне нормальна кількість сну.

Автори роботи пов’язують це з тим, що бідним людям доводиться більше працювати або навіть мати кілька робіт.

Межею бідності у США вважається щорічний дохід нижче $11,6 тис. Для однієї людини і нижче $23,8 тис. для сім'ї з чотирьох осіб.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X