Французи мали рацію. ВООЗ офіційно підтвердила, що при коронавірусі не можна приймати ібупрофен

18 березня 2020, 09:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У вівторок Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала людям, що страждають від симптомів COVID-19, уникати прийому ібупрофену.

Цю заяву було зроблено після того, як французькі офіційні особи попередили, що протизапальні препарати можуть посилити дію вірусу.

Попередження послідувало за недавнім дослідженням в медичному журналі «Ланцет», в якому передбачалося, що фермент, стимульований протизапальними препаратами, такими як ібупрофен, може сприяти і посилювати інфекції COVID-19.

Відео дня

Відповідаючи на запитання про це дослідження, представник ВООЗ Крістіан Ліндмаєр сказав журналістам в Женеві, що експерти агентства охорони здоров’я ООН «вивчають це, щоб дати подальші вказівки».

«Тим часом, ми рекомендуємо використовувати швидше парацетамол, і не використовувати ібупрофен як самолікування. Це важливо. Але якщо ібупрофен був призначений медичними працівниками, то, звичайно, це їх справа», — сказав він.

Ще до пандемії французька влада била на сполох з приводу серйозних «інфекційних ускладнень», пов’язаних з використанням ібупрофену, який продається під різними брендами, такими як Нурофен і Адвіл, та інших протизапальних препаратів.

Представник британської фармацевтичної компанії Reckitt Benckiser, яка випускає Nurofen, заявив, що компанія поінформована про проблеми, пов’язані з «використанням стероїдів і нестероїдних протизапальних (NSAID) продуктів, включно з ібупрофеном, для полегшення симптомів COVID-19».

Додамо, ще 15 березня міністр охорони здоров’я Франції невролог Олів'є Веран заявив, що здоров’я хворих на коронавірус може погіршитися при лікуванні протизапальними препаратами, такими як ібупрофен.

«Якщо ви вже приймаєте протизапальні засоби або сумніваєтеся, то проконсультуйтеся зі своїм лікарем», — говорить Веран.

Ібупрофен — протизапальний препарат, який використовується для лікування болю, лихоманки, мігрені, болю під час менструації і ревматоїдного артриту. Він включений до Списку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я, в якому перераховані найбільш безпечні та ефективні ліки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X