Краще пішки. Дослідження показало, що водій, що не виспався, так само небезпечний, як і п’яний

6 квітня, 06:47
Недосип за кермом не менш небезпечний, ніж прийом алкоголю (Фото:nuad.38@gmail.com/Depositphotos)

Недосип за кермом не менш небезпечний, ніж прийом алкоголю (Фото:nuad.38@gmail.com/Depositphotos)

Згідно з аналізом австралійських учених, водій, який спав напередодні поїздки менше, ніж п’ять годин, потрапить у ДТП з тією ж ймовірністю, що й той, хто зловжив алкоголем.

Дослідники проаналізували статистику аварій і зазначили, що 20% з них відбувається за участю водіїв, що випили, а ще 20% - втомлених.

Крім власних підрахунків, автори наводять дані інших досліджень у цій галузі, які говорять про те, що ризик аварії значно зростає з кожною втраченою годиною сну напередодні ввечері. Деякі вчені навіть з'ясували, що якщо водій спав від нуля до чотирьох годин попередньої ночі, ймовірність того, що він потрапить в аварію, може бути в 15 разів вищою.

Відео дня

Метою своєї роботи дослідники називають розробку комплексу заходів, що перешкоджають водінню людей, що не виспалися. Оскільки про державний контроль та пряму заборону мова, зі зрозумілих причин, не йдеться, вчені вважають за потрібне зосередитися на громадських заходах, наприклад, інформуванні.

Наступним кроком є з'ясування причин недосипання. Так, деякі категорії людей, наприклад, молоді батьки, можуть перебувати у стані хронічного недосипу. Їм необхідна підтримка та пояснення того, чому сідати за кермо після безсонної ночі не варто.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X