Шість майже непомітних ознак того, що у вас серйозні проблеми із серцем

4 березня 2021, 20:27
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Захворювання серцево-судинної системи є більш масовим вбивцею у світовому масштабі, ніж рак. І найчастіше причиною занедбаного стану є неувага до симптомів.

Про те, що хворе серце сигналізує про свій стан неприємними відчуттями в грудях, знають всі.

Але далеко не всі віддають собі звіт в тому, що можливі й інші симптоми. Звернувши на них увагу і вчасно звернувшись до лікаря, ви можете встигнути почати лікування. І тим самим в буквальному сенсі врятувати своє життя.

Відео дня

Набряки нижніх кінцівок

Багато з нас не звертають увагу на пухлини і набряки ніг, особливо вранці. Нам здається, що це — від втоми, поганий взуття або невдалої пози уві сні.

Однак, пухлини і набряки в щиколотках і ступнях можуть свідчити про проблеми з серцево-судинною системою, розповідає медик з Нью-Йорка Крістін Бішара в інтерв'ю виданню Huffington Post .

За її словами, серце може ослабнути і втратити здатність в достатній мірі прокачувати кров по всіх ділянках вашого тіла. Причиною цього може стати ослаблення серцевих м’язів або пошкодження тканин серця через «Тихого інфаркту» або, як його ще іноді називають, «мовчазної серцевого нападу».

В такому випадку натиск крові у віддалених ділянках тіла може бути недостатнім. Це веде до набряків в кінцівках, констатує Бішара.

Проблеми з диханням

Прийнято вважати, що проблеми з серцем найчастіше виявляють себе болями в грудях. Але це далеко не завжди так, підкреслює Бішара.

Деякі пацієнти, особливо ті, хто страждає від діабету, можуть замість цього відчувати проблеми з диханням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X