Ринок на сотні мільярдів доларів. Кому і коли потрібно приймати вітаміни — і чим їх можна замінити

22 червня, 12:40
Вітаміни можуть бути не корисними та навіть шкідливими (Фото:unsplash)

Вітаміни можуть бути не корисними та навіть шкідливими (Фото:unsplash)

Тотальне захоплення БАДами одним лише американцям обходиться в 50 млрд доларів на рік. Фахівці з’ясували, у яких випадках прийом вітамінів має сенс і чим його можна замінити.

Прийом вітамінів з нагоди і без невід'ємна частина життя людей у розвинених країнах. І головний біль для лікарів, оскільки саме на чарівну пігулку покладаються надії на одужання від тяжких хвороб та профілактика всього та вся.

Відео дня

І незважаючи на колосальні суми, що перетікають на рахунки фармацевтичних компаній, структура смертності не змінюється рік у рік. У ній так само лідирують серцево-судинні захворювання і рак, незважаючи на марні спроби населення уникнути їх за допомогою мінералів і антиоксидантів.

Американські лікарі розповіли, що у ряді випадків прийом вітамінів даремний, а часом навіть шкідливий.

Так, у процесі дослідження експертам Цільової групи з профілактичних послуг США вдалося з’ясувати, що популярні для профілактики серцево-судинних та онкологічних захворювань бета-каротини можуть призвести до зворотного ефекту. Було виявлено зв’язок між зростанням кількості випадків цих хвороб у людей, які приймали добавки.

Інша широко розрекламована як панацея від захворювань серця і злоякісних пухлин речовина — вітамін Е — не показав ефективності зниження смертності.

Трохи кращі справи з полівітамінами. Часом вони справді мають ефект, хоч і незначний. Однак точно сказати про їхню користь не можна через малу кількість спостережень.

Автори дослідження наполягають на тому, що повноцінною заміною вітамінів із баночки є повноцінне збалансоване харчування із вмістом великої кількості овочів, фруктів, білка та корисних жирів.

Крім правильного харчування, фахівці також наполягають на регулярних фізичних навантаженнях.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X