Час на сонечко. Дефіцит вітаміну D зв’язали з підвищеним ризиком COVID-19

26 січня 2021, 18:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням, пацієнти з дефіцитом вітаміну D мають значно більш високу ймовірність зараження COVID-19.

Джозеф Кац, доктор медичних наук, з стоматологічного коледжу Університету Флориди в Гейнсвіллі, і його колеги вивчили силу зв’язку між дефіцитом вітаміну D і COVID-19 в поперечному дослідженні великих когорт пацієнтів.

Відео дня

Дані були отримані за допомогою платформи реєстрації пацієнтів i2b2 в Медичному центрі Університету Флориди за період з 1 жовтня 2015 р по 30 червня 2020 р

Дослідники виявили, що в порівнянні з пацієнтами без дефіциту вітаміну D ймовірність зараження COVID-19 в 4,6 рази вище. Після поправки на підлогу зв’язок дещо знизився (відносини шансів 4,58).

Після поправки на расу, статус захворювання пародонту, діабет і ожиріння асоціація значно зменшилася, але залишилася стійкою (Відносини шансів 3,76, 3,64, 3,28 і 2,27 відповідно). Після поправки на вікові групи у пацієнтів з дефіцитом вітаміну D ймовірність зараження COVID-19 була вище, ніж у пацієнтів без дефіциту (Відношення шансів 5,155).

«Можливо, найважливішим відкриттям було те, що дефіцит вітаміну D збільшував ризик розвитку COVID-19 в 5 разів після поправки на вік. Подальші дослідження необхідні для підтвердження гіпотези про те, що добавки вітаміну D можуть бути корисні для профілактики і лікування COVID-19 «, — пишуть автори.

Раніше НВ писав, що дослідники розробили ДНК-тест для швидкого виявлення вторинних інфекцій у пацієнтів з COVID-19, у яких ризик розвитку пневмонії на ШВЛ вдвічі вище.

Новий інструмент діагностики розробила група вчених і лікарів з Кембріджського університету і лікарень Кембриджського університету NHS Foundation Trust на чолі з професором Гордоном Дуганом.

Для пацієнтів з найбільш важкими формами COVID-19 механічна вентиляція часто є єдиним способом зберегти їм життя, оскільки лікарі використовують протизапальну терапію для лікування запалених легенів. Однак ці пацієнти сприйнятливі до подальших інфекцій, що викликаються бактеріями і грибками, які вони можуть заразитися під час перебування в лікарнях.

Цей тест запускає кілька реакцій ПЛР паралельно і може одночасно виявити 52 різних патогени, які часто інфікують легені пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії. У той же час він також може тестувати на стійкість до антибіотиків.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X