Пришвидшується. За три тижні у світі було виявлено 780 хворих на віспу мавп — ВООЗ

6 червня, 10:56
Віспа мавп викликає висипання на тілі (Фото:ganzevayna/Depositphotos)

Віспа мавп викликає висипання на тілі (Фото:ganzevayna/Depositphotos)

У другій половині травня та на початку червня у світі було виявлено 780 випадків захворювання на віспу мавп. Для порівняння, за попередній період фахівці зафіксували лише 92 випадки.

Про це пише ВООЗ у своєму офіційному акаунті у Twitter. Організація уточнює, що йдеться про 27 країн, які не є ендемічними для віспи мавп.

Ця хвороба є родичкою натуральної або чорної віспи, яка раніше забирала життя цілих міст у Європі. Щоправда, на відміну від останньої, вона має низьку смертність — від 1% до 10%, тоді як від натуральної віспи помирало до 30% хворих.

Відео дня

Зазвичай люди не хворіють на віспу мавп — в основному, від неї страждають африканські гризуни. Зміна характеристик інфекції викликає глибоке занепокоєння у вчених.

Що стосується вакцинації, у Сполучених Штатах є дві схвалені CDC вакцини від віспи мавп та два противірусні препарати, які допомагають боротися із захворюванням. Імунізація людей з груп високого ризику вже почалася.

Їм пропонують, переважно, спеціалізовану вакцину від вірусу віспи мавп Jynneos. Її ефективність становить 85%.

Другий наявний у Штатах препарат ACAM2000 є живою противіспною вакциною, орієнтованою на вірус натуральної віспи. ACAM2000 не рекомендується для застосування в групах ризику, якщо є альтернатива. Препарат відрізняється гіршою переносимістю, меншою ефективністю проти віспи мавп, а людина, яка отримала щеплення, може передати вірус оточуючим.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X