У світі знову спалах віспи. Випадки інфікування небезпечною хворобою вже зафіксовано у Європі

19 травня, 14:47
У чотирьох країнах світу були виявлені випадки захворювання на віспу мавп (Фото:Syda_Productions/Depositphotos)

У чотирьох країнах світу були виявлені випадки захворювання на віспу мавп (Фото:Syda_Productions/Depositphotos)

Декілька європейських країн, а також США, говорять про новий спалах віспи. Йдеться про особливий різновид захворювання — віспу мавп. Попри назву, вона вражає і людей.

Поки що в Європі зафіксовано вже 36 випадків, з них по 8 у Британії та Іспанії та 20 у Португалії. Перший випадок виявили і в США.

Віспа мавп проявляється температурою, головним і м'язовим болем, а також рясними гнійними висипаннями. Ця хвороба — родичка натуральної або чорної віспи, яка в давнину забирала життя цілих міст у Європі. Щоправда, на відміну від останньої, вона має низьку смертність — від 1% до 10%, тоді як від натуральної віспи помирало до 30% хворих.

Відео дня

Але вчених новий спалах все одно лякає. Справа в тому, що раніше віспа мавп була вкрай рідкісною через складність передачі. Зазвичай її носіями є африканські гризуни чи люди. (а ось мавпи хворіють рідше), але вірус від людини до людини переходить рідко. Щоб заразитися, потрібен тривалий контакт із зараженою рідиною: слиною або вмістом фурункулів.

Новий спалах примітний відразу з кількох причин. По-перше, майже ніхто з хворих не був в Африці, отже, вони заразилися від людей. По-друге, як мінімум у кількох випадках мало місце інфікування статевим шляхом, чого раніше не траплялося.

"У нас є побоювання, що це дуже відрізняється від того, що ми знаємо про мавпячу віспу", - заявила у вівторок Дженніфер МакКуістон, високопоставлений співробітник CDC.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X