Перший пішов. Moderna приступила до розробки вакцини від віспи мавп

24 травня, 18:17
Компанія Moderna, яка розробила одну з перших вакцин від коронавірусу, розпочала створення препарату для профілактики віспи мавп. (Фото:serezniy/depositphotos)

Компанія Moderna, яка розробила одну з перших вакцин від коронавірусу, розпочала створення препарату для профілактики віспи мавп. (Фото:serezniy/depositphotos)

Спалах віспи мавп, що недавно почався у світі, загрожує перерости в нову пандемію. Темпи захворюваності зростають, а ось універсальної вакцини, як і раніше, немає. Компанія Moderna вирішила виправити ситуацію і вже взялася за розробку препарату.

Про це вона повідомила у своєму акаунті у Twitter.

«Оскільки у березні 2022 року ми оголосили про розширення програми боротьби з патогенами, а також тому, що віспа мавп має глобальне значення для охорони здоров'я, ми досліджуємо потенційні вакцини проти віспи мавп на доклінічному рівні».

Відео дня

У компанії поки що не коментують, на якому етапі доклінічних випробувань знаходяться препарати і коли варто чекати на результати. Однак ця вакцина може стати першою схваленою цільовою вакциною проти віспи мавп. Поки що спеціалізованих препаратів для профілактики цієї хвороби в Європі немає, але є ті, що дозволяють запобігти хворобі з ймовірністю 85%.

Раніше НВ писав про те, що Бельгія стала першою країною, яка ввела обов'язковий 21-денний карантин для хворих на віспу мавп після того, як за останній тиждень було зареєстровано чотири випадки захворювання.

У столиці Аргентини Буенос-Айресі виявили випадок захворювання з підозрою на віспу мавп. Це перший випадок у Латинській Америці.

А головний санітарний лікар України Ігор Кузін скептично ставиться до ймовірності поширення хвороби в Україні. «Шанси поширення віспи мавп територією України дуже малі, — зазначив він в ефірі національного телемарафону. — Україна не є транзитною країною для мандрівок до країн Африки. Вірус не так швидко мутує, як коронавірусна інфекція. Перебіг хвороби є легшим.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X