Вже майже 100 людей. ВООЗ розповіла про темпи поширення віспи мавп

25 травня, 16:14
Віспа мавп продовжує поширюватися світом (Фото:Fahroni/Depositphotos)

Віспа мавп продовжує поширюватися світом (Фото:Fahroni/Depositphotos)

З 13 травня до ВООЗ надійшли дані про 92 підтверджені та 28 підозрюваних випадків віспи мавп. Захворювання зафіксовано у 12 країнах.

Підтверджені випадки були виявлені в Австралії, Бельгії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Португалії, Іспанії, Швеції, Сполученому Королівстві та Сполучених Штатах Америки.

Відео дня

Ці держави не є ендемічними для захворювання, яке найчастіше зустрічалося раніше в Африці, що викликає побоювання у фахівців.

"Ситуація розвивається, і ВООЗ очікує, що буде більше випадків виявлення віспи мавп у міру розширення епіднагляду в неендемічних країнах", - повідомили представники організації.

При цьому, деякі експерти дивляться на перспективу поширення хвороби оптимістично.

Доктор Ашиш Джа, координатор Білого дому з реагування на Covid-19, повідомила, що віспа мавп значно менш заразна, ніж коронавірус, і тому чекати великого спалаху не варто.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін також вважає, що хвороба не спричинить нової пандемії. «Шанси поширення віспи мавп територією України дуже малі. Україна не є транзитною країною для подорожей країнами Африки. Вірус не так швидко мутує, як коронавірусна інфекція. Перебіг хвороби є легшим», - зазначив він в ефірі національного телемарафону.

Водночас він запевнив, що українська медицина має достатньо інструментів для реагування на можливі випадки.

Раніше НВ Здоров'я писав про те, що вчені спантеличені спалахом хвороби через несхожість перебігу та шляхи передачі на ті, що були в минулому.

Тим часом, компанія Moderna вже розпочала розробку вакцини від цього захворювання.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X