Поки що лише для лікарів. У США розпочали вакцинацію від віспи мавп

27 травня, 16:04
У США розпочали вакцинацію лікарів від віспи мавп (Фото:olgaguiskaja@gmail.com/depositphotos)

У США розпочали вакцинацію лікарів від віспи мавп (Фото:olgaguiskaja@gmail.com/depositphotos)

У зв’язку зі збільшенням випадків захворювання на віспу мавп у США починають добровільну вакцинацію від цієї хвороби.

У Сполучених Штатах є дві схвалені CDC вакцини від віспи мавп та два противірусні препарати, які допомагають боротися із захворюванням.

Рошель Валенскі, директор Центру з контролю та профілактики захворювань США, розповіла, що доставка препаратів до штатів, де було виявлено випадки віспи, вже розпочалася. Перші дози будуть запропоновані медикам, які контактували із хворими.

Відео дня

Також отримати щеплення зможуть особи, які мали контакт із зараженими. Кількість і доступність препарату поки невідомі, але, за заявою чиновників, є більше 1000 доз вакцини Jynneos, а компанія-виробник вже нарощує темпи виробництва для забезпечення профілактичним засобом всіх, хто цього потребує.

Ефективність Jynneos, цільової вакцини від віспи мавп, становить близько 85%, її застосування вважається безпечним та легко переноситься пацієнтами.

Другий доступний у США профілактичний препарат, ACAM2000, є противісною вакциною старого покоління. Її застосування потребує обережності, оскільки це жива вірусна сироватка.

Влада США прагне наростити обсяги запасів Jynneos і використовувати переважно її.

При цьому тотальна вакцинація наразі не розглядається. За заявою Марії ван Керкхове, спеціаліста ВООЗ з інфекційних захворювань, для зараження потрібен тісний контакт із хворою людиною. А отже, вакцинувати треба лише тих, хто вступив у цей контакт.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X