Віруси атакують. Як вберегтися від ГРВІ та грипу у холодну погоду
У Києві розпочався сезон захворювань на ГРВІ та грип. За минулий тиждень зареєстровано щонайменше 10,5 тисяч хворих, серед яких як дорослі, так і діти.
За даними Європейського респіраторного товариства, кашель посідає п’яте місце як одна з головних причин звернення до лікаря. В Україні такої статистики немає, розповіла лікар-пульмонолог, кандидат медичних наук Ірина Суворкіна у етері Радіо НВ. За її словами, існує понад 200 захворювань, які спричиняють кашель.
Майже всі випадки можна діагностувати, і 80% з них можна вилікувати. Суворкіна додала, що у загальному сенсі кашель поділяють на гострий та хронічний.
«Раптовий гострий кашель — це причина негайного звернення у лікарню. Має насторожувати хронічний кашель, який триває більше восьми тижнів і супроводжується ще якимись симптомами, такими як тривала температура, коли виділяється мокротиння гнійного характеру або з кров’ю, коли йде втрата ваги, коли супроводжується больовими симптомами у грудній клітині. Коли цей кашель протягом тривалого часу є одноманітним, не змінює свого характеру або погіршується, коли не піддається лікуванню, супроводжується задишкою», — повідомила Суворкіна.
Чому ми частіше хворіємо у холод
Раптовий стрибок температури вниз збільшує наші шанси захворіти, пише журнал Healthline. Коли температура швидко падає і зменшується рівень вологості, віруси атакують наш імунітет. Хворими нас робить не холод сам по собі, просто нижчі температури підвищують ризик інфекцій.
Риновіруси — причина більшості застуд — найкраще почуваються у сухому холодному повітрі. Дослідження від Національного інституту здоров’я США вивчало, як віруси діють при різних температурах та рівнях вологості. Коли вірус вперше контактує з тілом — особливо з носом чи горлом, він розмножується, щоб викликати інфекцію. Коли температура тіла падає, як при холодній погоді, вірусам легше множитися. Нижчі температури дають вірусу грипу захисний шар, а тепліша й вологіша погода робить так, що захист вірусу слабшає, отже він зменшує ймовірність поширитися від людини до людини.
Віруси, які викликають застуду, циркулюють у повітрі та передаються при близькому особистому контакті. Взимку, особливо в холоди, люди збираються у приміщенні й поширюють більше вірусів. І застуда, і грип дуже заразні. Кашель може поширювати мікроби на відстань до майже двох метрів.
Залишкові симптоми
Переносять на ногах і не звертають увагу на кашель — так хворіють більшість українців. Ці звички часто стосуються і дітей, заявила у коментарі Радіо НВ лікар-педіатр Анастасія Бикова-Шелевицька.
Якщо це навіть звичайна застуда, бажано дати людині тиждень на спокійне лікування та відпочинок. Проте залишкові симптоми можуть тривати до трьох тижнів і важко обмежити спілкування з іншими людьми і зробити відпустку на такий тривалий час. Бикова-Шелевицька у цьому випадку радить не перенавантажувати себе і дотримуватися принципів гігієни.
«Якщо залишаються якісь симптоми, потрібно говорити це своїм лікарям, щоб він зрозумів, чи є потреба продовжити лікування. Але залишкові явища після вірусної інфекції можуть залишатися до трьох-чотирьох тижнів. Не весь кашель і не весь нежить — це вірусна природа. Є алергічні й інші причини», — наголосила Бикова-Шелевицька.
В особливо пікові періоди лікарі радять часто мити руки, тримати при собі сухі серветки та використовувати у приміщеннях зволожувач повітря.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.