Серйозний діагноз. Учені виявили нові критичні наслідки ВІЛ

8 липня, 12:36
ВІЛ прискорює старіння організму (Фото:pexels)

ВІЛ прискорює старіння організму (Фото:pexels)

Два великі метааналізи показали, що у людей з ВІЛ спостерігається прискорення епігенетичного старіння порівняно з тими, хто не інфікований.

Багато людей живуть із ВІЛ, навіть не знаючи про це. До певного часу цей вірус може ніяк не проявляти себе, тому інфіковані не вважають за потрібне перевіритися.

А даремно, два масштабні американські дослідження з’ясували, що ВІЛ змушує організм старіти в прискореному темпі, скорочуючи життя в середньому на три роки.

Відео дня

Фахівці проаналізували зразки крові людей за пів року до зараження та через кілька років після нього. Вони з’ясували, що носії ВІЛ випереджають неінфікованих за чотирма показниками клітинного старіння. Крім того, аналогічний висновок було зроблено і після вивчення теломер — кінцевих ділянок хромосом, недореплікація яких говорить про старіння.

Дослідивши дані понад 7 тис. чоловіків та понад 2 тис. жінок, вчені виявили прискорення ознак старіння на період від 1.9 до 4.8 років порівняно з неінфікованими особами.

Повідомляється, що учасники дослідження не приймали препарати антиретровірусної терапії, які вважаються обов’язковими для всіх людей із підтвердженим ВІЛ.

Терапія знижує вірусне навантаження, зводячи кількість збудника в організмі до того рівня, який не буде небезпечним для оточуючих. Препарати допомагають імунній системі, але чи впливають вони на процес старіння, поки що невідомо.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X