Мешканка Аргентини стала другою людиною в світі, яка перемогла ВІЛ природним шляхом

19 березня 2021, 12:51

Вчені з Аргентини виявили другу людину, якій вдалося вилікувати ВІЛ-інфекцію природним чином. Нею стала 30-річна мешканка міста Есперанса, яка боролася з хворобою понад вісім років.

Група вчених з Гарварду оголосила про це на великій міжнародній нараді експертів з ВІЛ. Ім'я аргентинки не уточнюється — відомо тільки те, що діагноз їй поставили в 2013 році, а її хлопець помер від СНІДу.

Відео дня

Першою пацієнткою, яка змогла перебороти ВІЛ, стала 67-річна Лорін Вілленберг з Сан-Франциско, пише The Times.

Вчені впевнені, що ці випадки допоможуть наблизити створення ліків для 38 мільйонів людей, що живуть з вірусом, який викликає СНІД.

«Знайти одного пацієнта з цією природною здатністю до функціонального лікування від вірусу — це добре, але знайти двох… це значить набагато більше. Це означає, що таких людей має бути більше. Це значний крок вперед в світі досліджень лікування ВІЛ», — говорить Наталія Лауфер, лікарка пацієнтки і дослідниця ВІЛ з Буенос-Айреса.

Дві жінки — пацієнтка Есперанса і Уілленберг — виявилися в рідкісної групи людей, яких називають елітними контролерами, які ніколи не брали антиретровірусну терапію для боротьби з вірусом і у яких немає ознак вірусу в крові.

У 1995 році дослідники виявили, чому ВІЛ вдається повертатися, навіть коли здається, що він переможений. Вірус «Закопує» частину себе в приховані резервуари тіла, залишаючись бездіяльним, залишаючи щось по типу «резервної копії».

Лікарі досі не знають, як дістатися до цих прихованих частин вірусу. Найбільш багатообіцяючим підходом може бути метод «шокуй та вбий» — вивести вірус з укриття і знищити його. Але дослідники поки не знають, як розбудити його, не заподіявши шкоди пацієнтові.

Але для однієї з 200 осіб — елітних контролерів — велика частина вірусу осідає в неактивних частинах ДНК, відомих як «генні пустелі», не завдаючи ніякої шкоди. Вірус, який там залишився, видаляється імунною системою організму.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X