Суцільні нерви. Вчені заявили про небезпеку смартфонів для підлітків

27 лютого 2020, 17:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження показує, що багато підлітків, особливо з малозабезпечених сімей, повідомляють про проблеми, пов’язані з технологіями.

При цьому наявність смартфонів і соціальних мереж не має надійної або сильного зв’язку з результатами тестів з математики та читання, проблемами з поведінкою або фізичним здоров’ям.

Відео дня

«Ми не знаємо, чому є така невідповідність. Існує мало зв’язків між використанням цифрових технологій і добробутом, але майже всі підлітки в дослідженні повідомили про те, як смартфон і соціальні мережі заважали їхньому реальному життю, приводячи, наприклад, до відсутності сну, нехтування домашніми справами або домашнім завданням», — сказала Мадлен Джордж, науковий співробітник факультету психологічних наук в Коледжі охорони здоров’я та гуманітарних наук Університету Пердью і провідний автор дослідження.

У дослідженні розглядалися 2104 підлітка з Північної Кароліни у віці від 10 до 15 років. Вчені виявили, що 95% дітей у віці від 10 до 15 років мають доступ до Інтернету, 67% володіють пристроєм і 68% мають обліковий запис в соціальній мережі. Підлітки, у яких був смартфон, в порівнянні з підлітками, у яких їх не було, не відчували себе гірше за жодним з показників благополуччя.

Проте, підлітки, які мають обліковий запис в соціальних мережах, в порівнянні з особами, які не мають облікового запису, повідомляють про більш агресивну або девіантну діяльність офлайн, а також про більш високі рівні психологічного стресу.

«Ми знайшли докази нового типу цифрового розриву, коли підлітки з сімей з низькими доходами з більшою ймовірністю повідомляли про те, що їх досвід в Інтернеті перетік в негативні офлайн-взаємодії. Це говорить про те, що, можливо, слід турбуватися про те, що підлітки роблять або бачать, коли вони онлайн», — сказала Мадлен Джордж.

«Для батьків і підлітків важливо подумати про правила, які працюють для них і їх сімей. Але, роблячи ці вибори, пріоритет повинен бути зроблений на тому, що працює для конкретної сім'ї, а не на страхах. Всі люди різні, тому не існує магічного обмеження за часом або віком», — підкреслили автори роботи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X