Мама, я лікуюся. Вперше в історію відеогру прирівняли до ліків

16 червня 2020, 15:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гра EndeavorRX від Akili Interactive, раніше відома як Project EVO, стала першою, яка на законних підставах може продаватися і призначатися ліками в США.

Нове рішення Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) дозволяє лікарям призначати гру дітям з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності у віці від 8 до 12 років.

Відео дня

Рішення було прийнято після того, як гра пройшла сім років клінічних випробувань, в яких вивчалося понад 600 дітей. Випробування проводилися, щоб з’ясувати, чи може гра насправді змінити ситуацію.

В результаті з’ясувалося, що у однієї третини дітей, яких лікували, «більше не було відчутного дефіциту уваги, принаймні, по одному показнику об'єктивної уваги», після гри в ухилення від перешкод і в пошуках мети для 25 хвилин в день, п’ять днів в тиждень протягом чотирьох тижнів.

«Поліпшення після місяця лікування EndeavorRx зберігалося до місяця», — зазначають автори роботи, причому найбільш поширеними побічними ефектами є головний біль — такий ефект слабший у порівнянні з традиційними препаратами.

Відзначається, що в відеогрі показаний персонаж, який мандрує по іподрому на дошці. Сенсорні і моторні завдання покликані допомогти гравцеві поліпшити когнітивні функції.

Проте лікарі не радять використовувати гру в якості єдиного засобу для лікування розладу. Крім того, в дослідженні уточнюються, що медиків, які займалися дослідженням, найняв безпосередньо розробник гри — компанія Akili Interactive.

Раніше НВ розповідав, що дівчина з Техасу врятувала свого британського партнера по онлайн-грі. Американка Діа Латора врятувала життя своєму другові після того, як почула, що у нього стався напад.

Дівчина зрозуміла, що у нього стався епілептичний приступ, і змогла викликати до нього допомогу.

Під час гри Джексон поскаржився на самопочуття, а потім і зовсім перестав відповідати. Його мікрофон був включений і Діа почула дивні звуки. Вона намагалася поговорити з Джексоном, але не отримала відповіді.

«Коли він не відповів, я відразу почав шукати номер служби екстреної допомоги для ЄС», — сказала Латора. Коли вона не змогла знайти цей номер, вона замість цього подзвонила по повному міському номеру і поділилася адресою і місцезнаходженням Джексона з поліцією, яка відправила співробітників служби першої допомоги до нього додому.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X