Нерівність. Вчені пояснили, чому жінки рідше страждають від проблем з серцем
Величезне дослідження за участю більше 160 000 осіб в 21 країнах показало, що жінки рідше мають серцево-судинні захворювання і вмирають від них, ніж чоловіки.
При цьому не мало значення, чи був у жінки раніше серцевий напад або інсульт. Також не мало значення, де вони саме вони живуть, відзначили автори роботи з Інституту здоров’я населення в США.
Це перше глобальне дослідження, в якому задокументовані фактори ризику, використання лікування, частота серцевих нападів і інсультів, а також смертність серед всіх людей, а не тільки серед пацієнтів лікарень.
Дослідження показало, що жінки без серцево-судинних захворювань більшою мірою, ніж чоловіки, використовували профілактичні ліки, контролювали гіпертонію і кидали курити.
«Існують побоювання, що жінки з серцево-судинними захворюваннями лікуються менш агресивно, ніж чоловіки, що може привести до погіршення прогнозу у жінок. Деякі пояснюють це упередженим ставленням до жінок», — зазначили автори роботи.
«У нашому глобальному дослідженні ми спостерігали, що, хоча стратегії профілактики частіше використовувалися жінками, для чоловіків частіше використовувалися інвазивні стратегії, такі як операція з шунтування коронарної артерії. Але в цілому смерть, новий серцевий напад або інсульт у жінок були нижчими, ніж у чоловіків. Це говорить про те, що можуть існувати й інші фактори, які сприяють відмінностям в лікуванні», — наголосили вчені.
Співавтор роботи Анніка Розенгрен, професор Гетеборзького університету в Швеції, сказала, що нижчі показники інвазивного серцевого лікування жінок з серцево-судинними захворюваннями можуть бути частково пояснені тим фактом, що менше жінок, ніж чоловіків, мають тип великого атеросклерозу, який потребує медичного втручання.
Проте існує серйозна стурбованість з приводу відмінностей в лікуванні між більш бідними та багатими країнами, сказав Салім Юсуф, професор медицини в університеті МакМастер, ще один автор роботи.
Раніше НВ повідомляв, що оригінальне намисто, яке виявляє аритмію, тобто аномальний серцевий ритм, створили в Університеті Східної Фінляндії.
«Намисто-ЕКГ забезпечує новий і простий метод виявлення аномального серцевого ритму, який називається миготливою аритмією. Цей стан є швидкозростаючою проблемою громадської охорони здоров’я», — сказав автор дослідження Елмер Сантана, медик в університеті Східної Фінляндії.
Щоб виміряти серцевий ритм, користувачі запускають додаток на своєму смартфоні, а потім поміщають підвіску-намисто між долонями рук або між долонею та грудьми на 30 секунд. Дані автоматично відправляються в хмарний сервіс і аналізуються на фібриляцію передсердь з використанням штучного інтелекту. Протягом декількох секунд додаток для смартфона відображає результати аналізу.
У дослідженні взяли участь 145 дорослих, які використовували намисто для вимірювання власного ритму серця. Виявилося, що намисто здійснило записи ЕКГ з чудовою якістю для виявлення та діагностики миготливої аритмії. Діагностика фібриляції передсердь також реєструвалася за допомогою пристрою-намиста з високою точністю.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.